1 na 7 osób na świecie używa WhatsApp

Obecnie z aplikacji mobilnej WhatsApp korzysta ponad miliard osób na świecie – Zuckerberg zrobił niezły interes!

WhatsApp ma miliard użytkowników

WhatsApp ogłosiło wczoraj, że posiada obecnie miliard aktywnych użytkowników. Nieco ponad rok temu WhatsApp miało już pół miliarda korzystających z aplikacji, a w kwietniu 2015 aż 800 milionów. To ogromny przyrost w tak krótkim czasie!

Oznacza to, że 1/7 populacji ludzi obecnie korzysta z tego serwisu. Niedawno firma ogłosiła także, że znosi całkowicie subskrypcje w wysokości 1 dolara za rok korzystania. W swoim ostatnim wpisie na blogu, WhatsApp ujawniło, że zamierza skupić swoją uwagę na podstawowej misji, czyli umożliwieniu każdemu utrzymanie kontaktu z rodziną i znajomymi z każdego miejsca na świecie, bez zbędnych kosztów czy trików.

Pozostało do zdobycia jeszcze tylko 6 miliardów użytkowników

Twórcy aplikacji chcą skupić się na dalszym rozwijaniu aplikacji i włożenie wszystkich wysiłków w polepszanie prędkości aplikacji WhatsApp, jej niezawodności, bezpieczeństwa i prostoty, aby zdobyć kolejne miliardy użytkowników.

 

To się okaże, czy usunięcie opłaty za korzystanie z appki będzie wystarczające, aby skusić jeszcze większą liczbę osób na korzystanie z usług WhatsAppa.

Obecnie istnieje tylko kilka aplikacji mobilnych, którym udało się osiągnąć pułap miliarda użytkowników:

Aplikacje mobilne z największą liczbą użytkowników na świecie (lut 2016)
Aplikacje mobilne z największą liczbą użytkowników na świecie (lut 2016)

Na pierwszym miejscu jest oczywiście Facebook z ponad 1,4 mld użytkownikami, następnie Google Search, YouTube, Google Chrome, Gmail, Google Maps i WhatsApp.

źródło: WhatsApp – Już dzisiaj miliard osób używa WhatsApp, TechCabal – At Over 1 Billion Users, WhatsApp Is Now A “Usercorn”