Szybki sposób na zwolnienie pamięci RAM w iPhone’ie

Dzięki prostemu trikowi zwolnisz pamięć i przyspieszysz działanie iPhone’a lub iPada, bez konieczności resetowania lub ponownego uruchamiania urządzenia.

Jeżeli Twój iPhone działa powoli, a sieć zamula, to nie zawsze słaby sygnał Wi-Fi jest tego przyczyną. Dobrym sposobem jest wyłączenie smartfona i ponowne uruchomienie, ale jest znacznie szybszy sposób na zwolnienie zajętej pamięci operacyjnej RAM.

Poniższy sposób działa zarówno na iPhone’ie jak i na iPadzie, pomaga zmniejszyć zużycie pamięci szybko i prosto bez konieczności restartowania urządzenia.

Jak przyspieszyć działanie iPhone’a lub iPada?

Odblokuj smartfona lub tablet (iPhone lub iPad z systemem iOS) i przejdź przez dwa proste kroki:

  1. Naciśnij i przytrzymaj przycisk zasilania (Budzenie/Usypianie), aż pojawi się ekran z suwakiem „wyłącz”.
  2. Następnie zamiast wyłączania iPhone’a lub iPada naciśnij i przytrzymaj przez kilka sekund przycisk Początek, aż pojawi się ekran główny.
Jak zwolnić pamięć RAM w iPhone'ie lub iPadzie z systemem iOS?
Jak zwolnić pamięć RAM w iPhone’ie lub iPadzie z systemem iOS?

Dzięki temu trikowi zwolniłeś właśnie zasoby pamięci operacyjnej RAM i Twoje urządzenie powinno działać szybciej. Nie należy jednak wykonywać tej czynności zbyt często – tylko, gdy wymaga tego sytuacja.

Ta operacja nie zamyka aplikacji działających w tle. Po dwukrotnym naciśnięciu przycisku „Początek” zobaczysz, że ostatnio otwarte aplikacje nadal znajdują się w zasobach. Jednak po wybraniu aplikacji nie zostaniesz przeniesiony do miejsca w którym skończyłeś, zamiast tego aplikacja odświeży się i załaduje od początku.

Po zainstalowaniu aplikacji monitorującej aktywność systemu można zobaczyć, jak wygląda stan wykorzystania pamięci przed i po wykonaniu tej czynności. Przy sprawnie działającym iPhone’ie lub iPadzie (takim, który nie potrzebuje restartu) można zauważyć zwolnienie od 50 do 100 MB pamięci operacyjnej.

Zobacz także: Co zrobić, gdy Facebook pożera baterię?

źródło: Apple