5 milionów osób korzysta z Google Cardboardów

Wirtualna rzeczywistość staje się coraz popularniejsza – firma Google zachęca do wirtualnych podróży z Google Cardboard.

Ponad 5 mln gogli Google Cardboard

Półtora roku temu gigant wyszukiwarek zaprezentował gogle Google Cardboard – proste narzędzie, które pozwala każdemu na mobilne doświadczenie wirtualnej rzeczywistości (VR, z ang. virtual reality). Za pomocą Cardboard i smartfona możecie podróżować w odległe miejsca lub odwiedzać krainy, które istnieją tylko w wyobraźni.

Od tamtej pory każdy – od miłośników droidów i czytelników niedzielnego dodatku New York Timesa aż po dorosłych i jeszcze trochę starszych – mógł doświadczyć wirtualnej rzeczywistości – często po raz pierwszy w życiu.

Zobacz także: Ruszył program „Works with Google Cardboard”

Oto, co udało się firmie Google osiągnąć w ciągu ostatnich 19 miesięcy w zakresie Cardboardów:

1. Aż 5 milionów osób dołączyło do grona fanów Cardboardów.

2. W ciągu zaledwie dwóch miesięcy (październik – grudzień 2015 r.) użytkownicy Androida pobrali ponad 10 mln razy aplikację mobilną Coardboard, dającą niesamowite doświadczenia. W sumie 25 milionów pobrań ze sklepu Google Play.

Ponad 25 mln pobrań aplikacji mobilnej Cardboard ze sklepu Google Play

3. Z pośród ponad tysiąca różnych aplikacji Cardboard dostępnych w sklepie Google Play, jedna z Waszych ulubionych wprawiała Was w zachwyt, a inna powodowała „gęsią skórkę”. TOP 5 aplikacji Cardboard:

  • #1 Chair in A Room
  • #2 Vrse
  • #3 Lamper VR: Firefly Rescue
  • #4 Caaaaardboard!
  • #5 Proton Pulse

TOP 5 aplikacji mobilnych dla Cardboard

4. Przenosiliście się do nieznanych i odległych miejsc, także za pomocą YouTube. Ponad 350 tys. godzin wideo na YouTube obejrzanych w VR.

Ponad 350 tys. godzin wideo na YouTube obejrzanych w VR

5. Od kiedy w grudniu zeszłego roku, Google udostępniło Aparat Cardboard, udało Wam się zrobić ponad 750 tysięcy wirtualnych zdjęć, dzięki którym możecie wracać do Waszych wspomnień niezależnie od czasu i miejsca, w którym się znajdujecie.

Ponad 750 tys. zdjęć wykonanych aparatem Cardboard

6. Uczniowie z całego świata zwiedzili Biały Dom, Republikę Kongo oraz 150 innych miejsc rozsianych po wszystkich kontynentach dzięki Ekspedycjom.

Ponad 500 tys. uczniów wyruszyło w Ekspedycje z Google Cardboard

Podczas gdy zwiedzaliśmy świat z Cardboardem, Google także odbyło długą podróż. Miejcie oczy szeroko otwarte i czekajcie na nowe, kreatywne i edukacyjne doświadczenia w wirtualnej rzeczywistości od Google’a!

źródło: Blog Google Polska – Wyruszcie w wirtualną podróż razem z Google Cardboard