Problem z Safari powodujący wyłączanie przeglądarki

Zobacz, jak naprawić problem powodujący awarię przeglądarki internetowej Safari pod systemem iOS i OS X.

Użytkowników przeglądarki internetowej Safari na iOS-a i komputery Mac zgłaszają dziwny problem powodujący zamykanie się przeglądarki, a w niektórych przypadkach brak sugestii z autouzupełniania w pasku adresu. Wielu użytkowników iPhone’a i iPada, po naciśnięciu na pasek adresu przeglądarki Safari doświadczają wyłączanie się aplikacji Safari.

Pasek adresu URL jest zarówno paskiem wyszukiwania i zapamiętanego autouzupełnianie. Funkcja te bazują na wysyłanych zapytaniach Safari do serwerów Apple’a. Problem wydaje się być zależny od błędu po stronie usługi, a nie urządzenia czy systemu.

Zobacz także: Uważaj na dziwną stronę, która zawiesza smartfony

Jak wyłączyć Sugestie Safari pod systemem iOS i OS X?

Wyłączenie sugestii Safari pod systemem iOS
Wyłączenie sugestii Safarii pod systemem iOS

Rozwiązanie tego problemu jest bardzo proste i tym czasowo może zostać zastosowane na urządzeniach mobilnych z systemem iOS jak i na komputerach Mac. Wystarczy wyłączyć Sugestie Safari w Ustawieniach przeglądarki.

Na urządzeniu z systemem iOS, przejdź do menu Ustawienia, dotknij Safari i wyłącz Sugestie Safari. Na komputerze Mac, to samo ustawienie znajduje się w Safari → Preferencje → Szukaj → Dołącz sugestie Safari.

Wyłączenie sugestii Safari pod systemem OS X
Wyłączenie sugestii Safari pod systemem OS X

Alternatywnie przeglądanie stron w prywatnym trybie przeglądania rozwiązuje również ten problem. Ta niedogodność dotyka użytkowników na całym świecie i wydaje się, ze Apple rozwiąże go poprawiając działanie tej usługi.

Oto film ilustrujący, na czym polega problem:

źródło Macrumors – Safari Crashing for Both iOS and Mac Users, Fixes Identified