Uważaj na dziwną stronę, która zawiesza smartfony

Dzisiaj w sieci pojawiły się informacje na temat dziwnej strony internetowej, która zawiesza smartfony, tablety i komputery na całym świecie.

Jeżeli ktoś prześle Ci linka do strony CrashSafari dot com, pod żadnym pozorem jej nie otwieraj. Strona powoduje przeciążenie przeglądarek na smartfonach i komputerach na całym świecie, w wyniku czego urządzenie przestaje odpowiadać, zawiesza się i restartuje.

Pomimo, że w adresie strony jest nazwa domyślnej przeglądarki dla komputerów Mac i urządzeń mobilnych z systemem iOS, to wejście na tę stronę w Chrome’ie na smartfonie z systemem Android, w niektórych przypadkach  również powoduje przegrzanie się urządzenia.

W źródle strony zaszyty jest kod do skryptu zliczającego Google Analytics oraz skrypt powodujący crashowanie się urządzenia.

źródło dziwnej strony, która zawiesza smartfony, tablety i komputery

Użytkownicy powinni mieć świadomość, że klikając na skrócone lub ukryte linki również mogą natrafić na złośliwy link (i to nie tylko do tej strony). Pamiętaj zatem, żeby zastanowić się zanim otworzysz nieznany link, lub z niezaufanego źródła.

Na szczęście strona powoduje jedynie przeciążenia pamięci i problem zostaje rozwiązany po ponownym uruchomieniu urządzenia. Mimo to, nie należy wchodzić pod ten adres, bo skutki mogą być różne, niekoniecznie tylko przegrzanie się urządzenia.

źródło: Gizmodo – Sketchy Website Causes iPhones to Crash and Reboot