Apple udostępniło tvOS 9.1.1 dla Apple TV

Nowe uaktualnienie systemu tvOS 9.1.1 dla nowego Apple TV 4. generacji dostępne jest do pobrania w trybie OTA.

Aplikacja Podcasty na Apple TV 4 pod systemem tvOS 9.1.1

Firma Apple udostępniła nową aktualizację systemu tvOS 9.1.1 dla właścicieli Apple TV 4. generacji. Uaktualnienie zawiera poprawki błędów i wydajności bez dodawania żadnych istotnych zmian w interfejsie. Zauważalną zmianą jest dodanie aplikacji Podcasty, która po raz pierwszy pojawiła się w tvOS 9.2 beta.

Dla polskich użytkowników Apple TV aplikacja Podcasty również jest dostępna i znajdują się w niej te same podcasty, które można znaleźć w aplikacji na iPhone’a i iPoda pod systemem iOS.

Juz niedługo zostanie udostępniona większa poprawka systemu tvOS 9.2, w której dodano możliwość tworzenia folderów, obsługę klawiatury Bluetooth i wiele innych. Aby zaktualizować Apple TV do tvOS 9.1. należy wejść w Ustawienia → System → Uaktualnienia → Uaktualnij oprogramowanie.

Zobacz także: tvOS 9.1 dla nowego Apple TV

Podczas tvOS 9.1.1 jest już dostępne od dzisiaj dla wszystkich użytkowników, nowy tvOS 9.2 jest na razie w fazie testów dla programistów i zostanie wydany publicznie jeszcze w pierwszej połowie roku – znając Apple’a będzie to w ciągu kilku tygodni.

Na poniższym filmie możesz zobaczyć nowości w systemie tvOS 9.2 w tym działanie aplikacji Podcasty, która jest już dostępna pod tvOS 9.1.1:

źródło: Apple, 9TO5Mac – Apple releases tvOS 9.1.1 software update with Podcasts app for the new Apple TV