Serwis wideo od Spotify w tym tygodniu

Serwis z materiałami wideo na życzenie od Spotify ma zadebiutować już w tym tygodniu na Androida, a w przyszłym na iOS-a.

Spotify logo green

Według informacji opublikowanej dzisiaj przez The Wall Street Journal, szwedzki serwis muzyczny Spotify przygotowuje się w końcu do uruchomienia swojej usługi VOD z treściami wideo. Aplikacja mobilna na Androida ma pojawić się w sklepie Google Play jeszcze w tym tygodniu, a na iPhone’y i iPady z systemem iOS w sklepie App Store pod koniec przyszłego tygodnia.

Spotify już od kilku miesięcy testuje udostępnianie materiałów wideo na niewielkiej liczbie użytkowników, a teraz firma zamierza udostępnić serwis dla wszystkich. Treści, które mają znaleźć się w usłudze wideo od Spotify to głównie „krótkich klipy” z takich stacji jak ESPN, Comedy Central, BBC, Vice Media i Maker Studios.

„Jesteśmy na końcu podróży testowania”, powiedział Shiva Rajaraman, wiceprezes Spotify w rozmowie z WSJ.

Spotify wideo - VOD - aplikacja mobilna

Firma zmierza zaoferować kilka nowych sposobów udostępniania treści wideo i filmów, co ma prowadzić do powstawania prywatnych „pakietów programowych”. Być może usługa będzie działać podobnie jak domowe listy odtwarzania lub kontekstowo dopasowane treści do zainteresowań użytkownika.

To ciekawy ruch, ale nie będzie to rewolucją w świecie, gdzie mamy dostęp do serwisów, które dają dostęp do praktycznie wszystkiego. Aplikacje takie jak Snapchat (ostatnio jeszcze bardziej popularna), WhatsApp, Hangoutach i Facebook Messenger chcą być aplikacjami, które robią wszystko co ma związek z sieciami społecznościowymi, a usługi transmisji strumieniowej najwyraźniej nie chcą być wyjątkiem.

Jak tylko aplikacja wideo od Spotify, lub aktualizacja obecnej z rozszerzoną funkcjonalnością, będzie dostępna – damy Wam znać.

źródło: The Wall Street Journal – Spotify Ready to Introduce Video Product