Wyświetl siłę sygnału sieci komórkowej na iPhone’ie

Użyj tej sprytnej sztuczki, aby zobaczyć na iPhone’ie jaka jest prawdziwa siła sygnału Twojej sieci komórkowej.

Jak spradzić siłę sieci komórkowej na iPhone'ie?

Jeżeli masz wątpliwości, co do oznaczenia zasięgu sieci komórkowej za pomocą kropek, możesz w łatwy sposób wyświetlić prawdziwą siłę sygnału. Istnieje sztuczka, dzięki której zamiast kropek zasięgu, iPhone wyświetli liczbową siłę sygnału Twojego operatora.

Jak wyświetlić siłę sygnału komórkowego na iPhone’ie?

Po pierwsze, musisz uzyskać dostęp do ukrytej aplikacji o nazwie Field Test. Aby to zrobić, musisz otworzyć aplikację Telefon i wpisać następujący kod w polu wybierania numeru:  *3001#12345#* (włącznie z gwiazdkami i krzyżykami – hashami). Następnie wybierz Połącz – zielona słuchawka na dole.

Siła sygnału komórkowego - wartość liczbowa - iPhone
Siła sygnału komórkowego – wartość liczbowa – iPhone

Ten hashkod otwiera ukrytą aplikację Field Test, która zwiera kilka opcji, którymi nie musisz zawracać sobie głowę. To co Cię interesuje to jedynie mała liczba w lewym górnym rogu iPhone’a. Pod systemem iOS 8 i iOS 9, liczba może być ukryta pod tekstem Wróć do Telefonu, który pojawia się akurat w tym miejscu. Wystarczy powrócić, aby zobaczyć wartość liczbową sygnału zamiast pięciu kropek „•••••”.

Na powyższym screenie pokazano siłę sygnału na iPhone’ie 5 z systemem iOS 7 – sieć Verizon z siłą sygnału -59. Aby wyjść z trybu Field Test, wystarczy po prostu dotknąć przycisk Home (Początek) i zostaniesz przeniesiony do ekranu głównego iPhone’a.

Wartość liczbowa sygnału komórkowego może się zmieniać w dowolnym miejscu od -40 do -130 – zawsze będzie to wartość ujemna. Im liczba jest bliższa 0 tym sygnał komórkowy jest lepszy:

  • wartości powyżej -80 do 0 – oznaczają dobry sygnał i kropki wskazujące zasięg będą pełne,
  • jeśli wartość jest mniejsza niż  -110 – oznacza, że zasięg sieci jest słaby i tylko kilka kropek będzie zapełnionych,
  • najlepszy sygnał jaki można uzyskać to ok. -40, a brak sygnału oznaczają wartości poniżej -130.

Jeśli masz zainstalowany na iPhone’ie system iOS 8 lub iOS 9 nie można od razu zobaczyć liczby z powodu nowej funkcji „Powrót do {ostatniej-aplikacji}”, która jest linkiem do ostatniej aplikacji w tym samym rogu, w którym pojawia się wskaźnik zasięgu. Ale nie martw się, jest jeszcze inny sposób, aby wyświetlić prawdziwą wartość siły sygnału.

Zobacz także: 10 sposobów jak wydłużyć czas pracy baterii pod iOS

Jak sprawdzić siłę sygnału pod iOS-em 8 lub 9?

Wybierz aplikację Telefon i wybierz ten sam numer z gwiazdkami i krzyżykami: *3001#12345#* i wybierz Zadzwoń, tak jak wcześniej. Ponownie otworzy się ukryta aplikacja Field Test (test sieci). Ale teraz zamiast używać przycisku Początek, przytrzymaj przycisk Usypianie/Budzenie aż pojawi się opcja Przesuń, aby wyłączyć, a następnie przytrzymaj przycisk Początek (Home) – spowoduje to zamknięcie aplikacji Field Test.

Wrócisz do ekranu głównego iPhone’a i zamiast wskaźnika kropek zasięgu widoczna będzie wartość liczbowa siły sieci komórkowej.

Siła sygnału komórkowego - wartość liczbowa - iPhone
Siła sygnału komórkowego – wartość liczbowa zamiast kropek w lewym górnym rogu.

Jeśli wybierzesz powyższy numer (hash kod), możesz przełączać się między wartością liczbową i kropkami dotykając to miejsce na ekranie iPhone’a.

Aby cofnąć wszystkie dokonane zmiany, musisz po prostu powtórzyć kroki. W trybie Field Test dotknij przycisk Początek, aby zamknąć aplikację i wszystko powróci do normy.

źródło: Business Insider – Use this clever trick to see your iPhone’s true signal strength przez OSXDaily – Use Field Test Mode to See True iPhone Signal Strength as Numbers Instead of Bars