The Arcade Hotel w Amsterdamie dla… graczy

W Amsterdamie powstał The Arcade Hotel, pierwszy hotel w którym świetnie będą czuli się miłośnicy gier komputerowych, mobilnych i konsol.

The Arcade Hotel w Amsterdamie - hotel dla graczy

Jeżeli kiedykolwiek byłem w Las Vegas, to z pewnością wiesz, że hotele tematyczne nie są nowym pomysłem. Jednak w Amsterdamie powstał pierwszy hotel w Europie, który zaspokoi potrzeby osób lubiących gry wideo (komputerowe, mobilne czy na konsole).

Nazwa The Arcade Hotel od razu sugeruje, że tematyka związana jest z grami wideo. Hotel znajduje się w regionie De Pijp miasta Amsterdam. Został otwarty w ostatni weekend. Goście hotelowi znajdą w każdym pokoju konsolę do gier, przenośne konsole w barze, a nawet bibliotekę lubianych komiksów – czyli wszystko to co gracze lubią najbardziej.

Wczesne wymeldowania? Zapomnij o tym, w The Arcade Hotel właściciele pomyśleli o swoich klientach, którzy grają cała noc, dzięki czemu można wymeldować się do godziny 13.00. Obecnie w hotelu dostępnych jest w sumie 36 pokoi (jednoosobowe, podwójne, małżeńskie, potrójne i dla grupy czterech osób). Właściciele planują dodać jesienią kolejnych 10 dodatkowych pokoi. Ceny za nocleg zaczynają się od 75 euro (nieco ponad 312 zł), czyli niezbyt dużo, biorąc pod uwagę, że wszystkie urządzenia do gier są wliczone w cenę.

The Arcade Hotel w Amsterdamie - hotel dla graczyc
The Arcade Hotel w Amsterdamie – hotel dla graczy i drink powitalny

Właściciel Daniel Salmanovich powiedział dla VG24/7, że zwykły hotel został przebudowany na miejsce dla ludzi, którzy kochają grać. Dodał, że chciał stworzyć miejsce, gdzie podróżujący gracze będą czuli się jak w domu u przyjaciela.

To bardzo ciekawa koncepcja, która może znaleźć swoich naśladowców w innych krajach. The Arcade Hotel wydaje się być miejscem, nie tylko do przenocowania, ale takim w którym w miłej atmosferze można spotkać ludzi o podobnych zainteresowaniach.

Gry, konsole i komiksy dla każdego gościa hotelu w cenie noclegu
Gry, konsole i komiksy dla każdego gościa hotelu w cenie noclegu
Przenośne konsole w barze hotelowym
Przenośne konsole do gier w barze hotelowym

Jeżeli zamierzasz wybrać się do Amsterdamu i zatrzymać w hotelu dla graczy koniecznie daj znać w komentarzu jak było! Najlepszą rekomendacją jest zawsze relacja osób, które miały okazję skorzystać z usług hotelu!

Więcej informacji oraz system do zamawiania noclegu znajdziesz na oficjalnej stronie hotelu.

Acha! Będąc w Amsterdamie nie zapomnijcie jednak pozwiedzać :)

źródło: TechSpot – The Arcade Hotel in Amsterdam is dedicated to gamers przez VG24/7 – Europe’s first dedicated hotel for gamers opens in Amsterdam