iTunes Radio będzie tylko częścią Apple Music

Firma Apple zamyka bezpłatną usługę iTunes Radio, która od 28 stycznia będzie częścią płatnej usługi Apple Music.

iTunes Radio bezpłatne do 28 stycznia 2016 r.

W czerwcu 2013 roku firma Apple uruchomiła iTunes Radio – usługę pozwalającą na tworzenie własnych stacji radiowych z muzyką, którą lubisz. Serwis do tej pory był bezpłatny, w zamian zawierał reklamy. Usługa ma działac w obecnym kształcie do 28 stycznia 2016 roku. Po tej dacie będzie można korzystać z iTunes Radio w ramach płatnej usługi streamingu muzyki Apple Music.

Aby korzystać z iTunes Radio będzie trzeba wykupić dostęp do Apple Music, która kosztuje od 4,99 euro miesięcznie (ok. 22 zł). Obecnie iTunes Radio jest dostępne tylko w USA i Australii. Według Financial Times, w ciągu zaledwie sześciu miesięcy Apple Music zasubskrybowało ponad 10 milionów abonentów na świecie. Jest to połowa wszystkich aktywnych użytkowników najpopularniejszej do tej pory usługi muzycznej Spotify.

Nie oznacza to, że od lutego Apple nie będzie nadawało bezpłatnego radia Beats 1 dla użytkowników systemu iOS.  Internetowa stacja radiowa Beats 1, która nadaje 24 godziny na dobę, dostępna jest za pośrednictwem aplikacji Apple Music na iOS-a i Androida. W stacji można posłuchać popularnych DJ-ów takich jak Zane Lowe z Los Angeles, Ebro Darden z Nowego Jorku, i Julie Adenuga z Londynu.

Począwszy od 28 stycznia, wszystkie stacje radiowe Apple’a, poza Beats 1, będą dostępne tylko dla abonentów Apple Music.

źródło: Reuters – Apple to start charging for iTunes Radio via phoneAerena