Apple udostępniło iOS 9.3 Public Beta 1

Teraz każdy może zainstalować pierwszą wersję beta systemu iOS 9.3 dla publicznych testerów Apple Public Beta.

iOS 9.3 Public Beta 1

Firma Apple udostępniła dzisiaj iOS 9.3 Public Beta 1 dla publicznych testerów oprogramowania firmy Apple. Warto zaznaczyć, że równolegle testowana jest wersja beta systemu iOS 9.2.1 z drobnymi poprawkami, która zapewne wkrótce zostanie upubliczniona. We wtorek programiści mogli już zainstalować betę iOS-a 9.3 i nowe funkcje są już znane.

Beta testerzy, którzy zarejestrowali się w programie testów beta firmy Apple otrzymali dzisiaj powiadomienie o  aktualizacji mobilnego systemu iOS 9.3 w trybie OTA (over-the-air). Wystarczy zarejestrować się w programie zainstalować certyfikowany profil beta Apple’a na swoim urządzeniu z systemem iOS, aby wziąć udział w beta testach.

Uwaga: Programiści i niektórzy użytkownicy po instalacji pierwszej bety systemu iOS 9.3 Public Beta 1, nie mogą uruchomić ponownie urządzenia (iPhone’a, iPada) – widoczne jest cały czas białe logo Apple. W takiej sytuacji należy przywrócić poprzednią wersję systemu, lub przeinstalować całkowicie urządzenia – co wiąże się z utratą danych! Oto co należy zrobić w takiej sytuacji: Co zrobić jeśli telefon iPhone, iPad lub iPod touch nie reaguje lub nie włącza się Apple wydało dzisiaj już specjalną poprawkę dla programistów iOS 9.3 Beta 1.1 – do tej pory nie odnotowano na tak dużą skalę problemów z instalacją wersji beta.

Zobacz także: Apple wprowadza „tryb nocny” w iOS 9.3

Wersja iOS 9.3 będzie dużą aktualizacją mobilnego systemu operacyjnego iOS 9. Wraz z uaktualnieniem użytkownicy otrzymają długa listę nowych funkcji i ulepszeń. Największa nowością w systemie iOS 9.3 jest wprowadzenie tryb nocny, czyli redukcję światła niebieskiego, aby automatycznie zmniejszać ilość światła niebieskiego, na które narażeni są użytkownicy w nocy. Wraz z wypuszczeniem systemu iOS 9.3, będzie można także powiązać iPhone’a z wieloma smartwatchami Appl Watch.

Zobacz na poniższym filmie listę nowości w systemie iOS 9.3 Beta:

Uaktualnienie zawiera również nowe 3D Touch, z szybkim dostępem do funkcji aplikacji, takich jak Pogoda, Ustawienia, Kompas, Zdrowie, App Store i iTunes Store, a także wprowadza ochronę hasłem pojedynczych notatek w aplikacji Notatki.

źródło Apple