Sprzedaż urządzeń z systemem iOS wyprzedziła tę z Windowsem!

W lipcu ubiegłego roku sprzedaż urządzeń z iOS-em zrównała się ze sprzedażą urządzeń z Windowsem, teraz po raz pierwszy w historii sprzedaż iPhone’ów i iPadów jest wyższa niż wszystkich urządzeń z Windowsem.

W lipcu 2015 roku sprzedaż urządzeń mobilnych z systemem iOS dogoniła sprzedaż wszystkich urządzeń z systemem Windows. Według najnowszych danych za zeszły rok od Asymco, sprzedaż iPhone’ów i iPadów odnotowała niezwykły przyrost i wyprzedziła dostawy wszystkich urządzeń razem wziętych z systemem Windows.

Jak widać na poniższym wykresie, Apple sprzedało w 2015 roku ponad 300 milionów komputerów Mac, iPadów i iPhone’ów, w 2015 roku. Komputery Mac stanowiły ok. 10 mln, co oznacza, że urządzenia z systemem iOS ok. 290 mln. Jeśli chodzi o urządzenia z systemem Windows to sprzedano ich ok. 275 mln w 2015 roku, w porównaniu z 300 mln w 2014 roku.

Sprzedaż urządzeń z systemem iOS, OS X i Windows w latach 1981-2015
Sprzedaż urządzeń z systemem iOS, OS X i Windows w latach 1981-2015

Podczas, gdy sprzedaż urządzeń z Androidem nadal znacznie wyprzedza sprzedaż urządzeń z iOS-em i Windowsem, należy pamiętać, że urządzenia z systemem iOS są produkowane przez jednego producenta, natomiast urządzenia z Androidem przez setki różnych producentów i są dostępne w różnego rodzaju wariantach.

Ponadto, firma Apple ogłosiła, że ​​iOS 9 jest teraz zainstalowany na 75 proc. aktywnych urządzeniach z systemem iOS. Apple zaktualizowała swoją stronę App Store dla deweloperów z nowymi danymi, ogłaszając 5-proc. przyrost w stosunku do danych z grudnia.

System iOS 9 udostępniony we wrześniu ubiegłego roku. W ciągu ostatniego miesiąca, przyjęcie systemu wzrosło z 7o do 75 proc. , 19 proc. użytkowników korzysta jeszcze z systemu iOS 8, a 7 proc. urządzeń z wcześniejszych wersji.

Wczoraj Apple ogłosiła również pierwszą wersję beta systemu iOS 9.3, z mnóstwem nowych funkcji i udogodnień, w tym dla CarPaly, tryb nocny minimalizujący emisję światła niebieskiego, nowe funkcje w aplikacji Zdrowie, i wiele innych. Te zmiany powinny spowodować jeszcze większy przyrost nowych urządzeń z najnowszym systemem iOS 9.x.

źródło: 9TO5Mac – iOS shipments overtook Windows in 2015 for the first time, iOS 9 adoption hits 75%