Bezprzewodowe słuchawki AirPods do iPhone’a 7?

Wraz z premierą nowego iPhone’a 7 maja pojawić się także nowe całkowicie bezprzewodowe słuchawki AirPods.

Bezprzewodowe słuchawki douszne

Nowy iPhone 7 powinien być wodoodporny, dużo cieńszy od poprzednika, bo jeśli wierzyć plotkom nie będzie posiadał gniazda minijack 3,5 mm, a słuchawki będzie można podłączyć za pomocą Bluetootha lub portu Lightning.

Według pojawiającym się w sieci doniesień, firma Apple opracowała całkowicie nowe słuchawki douszne EarPods, które będzie można podłączyć do iPhone’a 7 za pomocą złącza Lightning lub Bluetootha.

Słuchawki jak klipsy, ponieważ Apple rezygnuje z minijacka 3,5 mm

Podczas gdy tradycyjne słuchawki Bluetooth, w tym PowerBeats Apple’a, posiadają przewód, który łączy prawą i lewą słuchawkę, firma z Cupertino opracowała nowe słuchawki, które nie są ze sobą w żaden sposób fizycznie połączone.

Nowe słuchawki byłyby podobne w konstrukcji do zestawu słuchawkowego Bragi Dash, który składa się z dwóch pojedynczych kawałków dousznych – czyli coś jak klipsy (sic!)

Najnowsza wersja rozwojowa nowych słuchawek bezprzewodowych Apple/Beats nie posiada portu do ładowania, w przeciwieństwie do portu mini-USB, który jest obecnych w bezprzewodowych Beatsach. Zamiast tego, nowe słuchawki mogą być ładowane przez specjalne etui, które może posłużyć jako dodatkowy akumulator ładujący, gdy słuchawki nie są używane.

Ostatnie plotki sugerują, że w iPhone’ie 7 Apple będzie korzystać z nowej technologii audio, która ma poprawić redukcję hałasu i poprawę brzmienia muzyki i jakości rozmów telefonicznych. Wydaje się, że technologia obejmie także potencjalne słuchawki bezprzewodowe.

Zestaw dousznych słuchawek bezprzewodowych Bragi Dash
Zestaw dousznych słuchawek bezprzewodowych Bragi Dash

W październiku mówiło się o akcesorium o nazwie AirPods, które miałoby pochodzić od firmy Apple, więc możliwe, że bezprzewodowe słuchawki będą nosiły właśnie taką nazwę i byłyby sprzedawane obok przewodowych EarPodsów?

Według 9to5Mac, słuchawki są obecnie w fazie rozwoju w ramach przygotowań do jesiennej premiery. Istnieją obawy, że nowa technologia może być zaprezentowana później ze względu na żywotność baterii. Tak małe słuchawki mogłyby wytrzymać poniżej 4 godzin użytkowania.

Kolejna plotka wskazuje, że Apple finalizuje także projekt iPhone’a 7. Spośród 3 projektów faworytem ma być cieńszy model, który wyglądem ma przypominać iPhone’a 6s.

Bezprzewodowe słuchawki douszne (wireless/Bluetooth)
Bezprzewodowe słuchawki douszne (wireless/Bluetooth)

Czy AirPodsy z cienkim iPhone’em 7 już tej jesieni? Apple będzie chciało nas czymś zaskoczyć, a do tego czasu usłyszymy jeszcze wiele ciekawych doniesień…

źródło: MacRumors – iPhone 7 May Ship With Lightning-Connected EarPods, New Wireless Earphones Also Under Development