Czy Facebook Messenger zastąpi numer telefonu?

Popularność Facebook Messengera rośnie bardzo szybko – według Facebooka nadchodzi czas, kiedy numery telefonów stają się wymarłym gatunkiem.

Facebook Messenger w 2016 roku zastąpi numer telefonu?

Szef komunikatora Facebook Messenger David Marcus, napisał na blogu firmowym, że 206 będzie rokiem, kiedy numery telefonów zaczną odchodzić do lamusa, po części ze względu na ogromną popularność Messengera, z którego obecnie korzysta 800 mln aktywnych użytkowników miesięcznie.

Oznacza to, że aplikacja Facebooka do wymiany wiadomości internetowych i mobilnych, dodała około 100 milionów nowych użytkowników w ciągu zaledwie ostatnich sześciu miesięcy.

Marcus twierdzi, że za pomocą komunikatorów mobilnych na smartfony mogą obecnie zrobić o wiele więcej rzeczy niż można zrobić przy użyciu tradycyjnego numeru telefonu, który służy do połączeń głosowych i wysyłania SMS-ów – należy pamiętać także, że dzięki niemy mamy dostęp do internetu mobilnego, żeby korzystać np. z Messengera :)

Nie ulega wątpliwości, że oprócz rozmów głosowych i wideo Facebook Messenger oferuje wiele dodatkowych profitów, takich jak wysyłanie i odbieranie pieniędzy, wysyłanie zdjęć i plików – wszystko to bez konieczności posiadania rzeczywistego numeru telefonu danej osoby.

Wiele firm używa tego komunikatora jako narzędzia do obsługi klienta i prowadzenia rozmów grupowych – Messenger nie jest już zwykłym komunikatorem, ale rozległą i samodzielną platformą komunikacyjną.

źródło: Facebook Newsroom – Here’s to 2016 with Messenger