Budzik Sensorwake obudzi Cię przyjemnym zapachem

Pobudka o przyjemnym zapachu dżungli, czekolady lub mięty z budzikiem Sensorwake jest już możliwa – ten nowy gadżet wzbudził nie tylko nasze zainteresowanie.

Budzik zapachowy Sensorwake

Na tegorocznych targach CES 2016 w Las Vegas można znaleźć bardziej lub mniej skomplikowane technologie, ale budzika Sensorwake, który emituje zapachy na pobudkę się nie spodziewaliście :)

Pierwszy zapachowy budzik na świecie obudzi Cię do pracy lub szkoły łagodnym zapachem żywności lub natury zamiast powodującego rozdrażnienie i ból głowy hałasu. Według naukowców, agresywny dźwięk budzika nie wpływa korzystnie na nasze samopoczucie. Czy zapach to zmieni?

Ten gadżet działa bardzo prosto, wystarczy ustawić godzinę pobudki i wybrać jeden z sześciu wkładów zapachowych, które obudzą Cię łagodną wonią ulubionego zapachu. Sensorwake jest podobny do Glade Plugin, ale posiada łagodniejsze zapachy. Urządzenie zostało wykonane przez francuską spółkę, więc oferuje szalone europejskie aromaty bliskie naszym nosom. Dizajn jest bardzo prosty: biała obudowa o wymiarach 8,9 x 8,9 x 9,9 cm i czarny ekran LCD będą pasować do każdej sypialni.

Zapachy są sprzedawane po dwie sztuki w opakowaniu i jeden nabój wystarcza na 30 dni budzenia. Wśród dostępnych zapachów do wyboru na razie są: świeżo upieczony croissant, kawa espresso, nadmorska bryza, bujna dżungla, czekolada i mięta pieprzowa. Możliwości i kombinacje wkładów zapachowym są nieskończone. Mam tylko nadzieję, że nie pojawi się zapach pieniędzy lub smażonego boczku…

Zapachy Sensorwake

Jeśli zapach świeżo upieczonego ciasta francuskiego nie postawi Cię na nogi, może producent wymyśli bardziej agresywne kombinacje. Twórcy budzika pomyśleli także o twardych śpiochach, których z jakiegoś powodu nie ruszą nawet przyjemne aromaty – po trzech minutach od dyfuzji zapachowej włączy się jednak standardowy alarm dźwiękowy.

Obejrzyj poniższy film, aby dowiedzieć się więcej o tym niezwykłym budziku, o którym marzył 18-letni francuski wynalazca Guillaume Rolland i od razu zrealizował swój cel na Kickstarterze.

Brzmi jak idealny sposób się na pobudkę? Sensorwake dostępny jest obecnie w specjalnej ofercie z okazji targów CES 2016 w promocyjnej cenie 89 dolarów do 10 stycznia br. W innym zestawie za 121 dolarów znajduje się budzik oraz trzy wkłady zapachowe. Budzik zamówisz na stronie producenta.

źródło: CultofMac – Evil alarm clock tricks you out of bed with food smells