Fitbit Blaze konkurencją dla Apple Watch?

Firma Fitbit zaprezentowała swojego najnowszego smartwatcha Fitbit Blaze z funkcją śledzenia aktywności fizycznej i baterią trzymająca 5 dni.

Fitbit Blaze (smartwatch)

Dzisiaj rano na targach CES zaprezentowała swoje najnowsze urządzenie typu wearables o nazwie Fitbit Blaze, służące przede wszystkim do śledzenia aktywności fizycznej. Urządzenie naręczne Fitbit Blaze wyglada jak wysokiej klasy smartwatch z systemem iOS lub Android, ale w istocie jego główną funkcją jest mierzenie czynności życiowych u osób, które czynnie uprawiają sport.

Fitbit Blaze to pierwsze urządzenie, które producent wyposażonył w kolorowy wyświetlacz dotykowy LCD o wysokiej rozdzielczości. Koperta urządzenia wykonana została ze stali nierdzewnej, a pasek z elastomeru. Swoim wyglądem urządzenie bardzo przypomina Apple Watcha i choć można personalizować ekran zegara, to póki co nie ma Myszki Miki, więc Apple wygrywa LOL.

Blaze został zaprojektowany w ten sposób, aby pomóc użytkownikom utrzymywac swoją kondycję w jak najlepszej formie. Smartwatch oferuje wiele ciekawych danych związanych ze zdrowiem, treningami motywacyjnymi i szczegółowymi instrukcjami ćwiczeń wraz z animacjami. PurePulse monitoruje przez cały czas rytm serca i tętno, dzięki czemu można łatwiej kontrolować intensywność treningu.

Inne funkcje, takie jak Multi-Sport i SmartTrack pomagają w indywidualnych treningach. Jedno ładowanie ma wystarczyć na 5 dni pracy smartwatcha. Można? Można!

Oprócz swoich możliwości śledzenia aktywności fizycznej, inteligentny zegarek Fitbit Blaze może również informować o nadchodzących powiadomieniach, SMS-ach i alertach z kalendarza. Opcja regulacji głośności i wybór utworów jest kompatybilna ze smartfonami z systemem Android i iPhone’em.

Funkcjonalności Fitbit Blaze

W samym wzornictwie zegarka można dopatrzeć się inspiracji smartwatchem Apple’a, ale w przeciwieństwie do Apple Watcha koncentruje się wyłącznie na funkcjach związanych z aktywnością fizyczną.

Zegarek Fitbit Blaze można już zamawiać w przedsprzedaży w kolorze czarnym, niebieskim lub śliwkowym w cenie od 199,95 dolarów. Urządzenie zaczną być wysyłane w marcu 2016 roku.

Linia zegarków Fitbit Blaze

Więcej informacji znajdziesz na oficjalnej stronie urządzenia.

źródło: Fitbit Blaze