Styczniowa aktualizacja zabezpieczeń systemu Android

Google wydało styczniową aktualizację zabezpieczeń systemu Android 6.0.1 dla urządzeń Nexus – pobierz obrazy systemu.

Styczniowa aktualizacja zabezpieczeń Android - Nexus

Zgodnie z comiesięczną tradycją, Google wydało styczniową aktualizację zabezpieczeń systemu Android 6.0.1 Marshmallow. W poprzednim miesiącu aktualizacja zabezpieczeń została wydana wraz z nową wersją systemu oznaczoną numerem 6.0.1. W tym miesiącu nie należy spodziewać się więc jakichś nowych funkcji oprócz poprawek bezpieczeństwa i stabilności systemu na urządzeniach Nexus.

W swoim styczniowym biuletynie zabezpieczeń (Nexus Security Bulletin – January 2016), Google wymienia poprawki dla 12 błędów bezpieczeństwa, które zostały zidentyfikowane przez wewnętrzny zespół oraz niezależnych testerów bezpieczeństwa. Ważność błędów waha się od umiarkowanego do krytycznego. Luka w MediaServerze które pozwalała na uruchomienie zdalnego kodu, wydaje się być najbardziej poważnym problemem, który został załatany.

Użytkownicy smartfonów i tabletów Nexus powinni otrzymać uaktualnienie w trybie OTA w ciągu najbliższych kilku dni.  Ci z Was, którzy nie mogą się doczekać lub chcą poprawić bezpieczeństwo swoich urządzeń, mogą już teraz pobrać obrazy systemu bezpośrednio z serwerów Google’a (linki poniżej):

Jeśli nigdy wcześniej nie instalowałeś systemu mobilnego Android z wykorzystaniem pliku z obrazem, przeczytaj dokładną instrukcję instalacji lub poradź się kogoś doświadczonego. Instalacja z obrazu zajmuje trochę czasu, dlatego osobiście polecam poczekać na automatyczną aktualizację, która zainstaluje się znacznie łatwiej i szybciej.

źródło: Google Developers – Factory Images for Nexus Devices