CES 2016 już od 6 do 9 stycznia

Wielkie wydarzenie w świecie nowych technologii – CES 2016 – odbędzie się już w tym tygodniu od 6 do 9 stycznia 2016 r. w Las Vegas. Zobacz, czego spodziewać się w tym roku?

CES 2016

Targi CES 2016, czyli Consumer Electronics Show (z ang. Pokaz Elektroniki Użytkowej), odbędą się już w przyszłym tygodniu od środy 6 stycznia do piątku 9 stycznia 2016 roku w Las Vegas w stanie Nevada. Wydarzenie jest świętem nowych technologii, i jak co roku zobaczymy lawinę gadżetów i urządzeń, którymi producenci będą chcieli zadziwić konsumentów oraz trendy i nowości.

Aby przybliżyć tematykę tegorocznych targów, zebraliśmy wszystkie informacje i spekulacje na temat tego, co producenci mogą pokazać w tym roku na CES 2016. Jak zwykle wszystkie informacje trzymane są w głebokiej tajemnicy, ale zawsze pozostają domysły i przecieki ze sprawdzonych zródeł :)

Czego możemy spodziewać się na tegorocznym CES 2016?

W najbliższym tygodniu stycznia producenci elektroniki użytkowej i nowych technologii będą prezentowali swoje największe osiągnięcia, które wkrótce trafią na sklepowe półki. Oto, najważniejsze urządzenia, technologie, pomysły, gadżety ze świata mobile’a, motoryzacji, oprogramowania, technologii, których świat spodziewać się ujrzeć w tym roku na CES 2016:

Wirtualna rzeczywistość VR (virtual reality) – wirtualna i rozszerzona rzeczywistość nie jest nowością, ale jej popularność dopiero ma swój początek, na targach zobaczymy z pewnością prezentacje Samsung Gear VR, Oculus Rift, PlayStation VR i HTC Vive.

Samsung VR

Wearables. Pojawi się także pradwopodobnie kilka dziwnych produktów od Samsunga,  jak WELT (wellness belt – pas odnowy biologicznej?), pas Samsunga, który ma śledzić aktywność fizyczną. Tip Talk, pasek na nadgarstek, który pozwala na wykonywanie połączeń telefonicznych przez końcówkę palca… czyżby wykorzystano przewodnictwo kostne? (sic!) Popularna firma Fitbit produkująca urządzenia śledzące naszą aktywność fizyczną organizuje konferencję już 5 stycznia i zaprezentuje zapewne kolejne nowe urządzenie lub nową platformę oprogramowania.

W tym zakresie na pewno głośno będzie o Google’u, który ma zaprezentować technologię analizy krwi bez potrzeby niepotrzebnego wkłuwania i jej pobierania (iniekcji)! Ciekawe… Swoje inteligentne urządzenia ubieralne zaprezentują też m.in. Sony, LG, Huawei.

Inteligentne, samojeżdzące i oczywiście inteligentne samochody będą królowały na tegorocznych targach CES 2016. Samochód jako autonomiczny komputer, tak to już nie pojazd tylko urządzenie, w którym mnóstwo technologii odpowiada za praktycznie wszystkie ruchy pojazdu. Na targach zobaczymy auta od BMW, Mercedesa, Forda, Toyoty i wielu innych producentów z branży motoryzacyjnej – a teraz już chyba elektromoto. Swój pokaz będzie miała także  tajemnicza firma Faraday Future, która ma okazać się wielkim bezpośrednim konkurentem firmy Tesla.

Firma Faraday Future zamieściła także wideo na Twitterze z zapowiedzią tego, co będziemy mogli oglądać już w nadchodzącym tygodniu:

Telewizory. Zobaczymy zakrzywione ekrany i wysokie rozdzielczości. Firma LG ma zaprezentować swój pierwszy telewizor z rozdzielczością 8k oraz nową wersję oprogramowania WebOS 3.0.

LG TV UH9500 8k

Urządzenia mobilne i komputery. Nie zabraknie oczywiście najnowszych smartfonów, tabletów, komputerów i laptopów – tylko czym jeszcze producenci są w stanie nas zaskoczyć w tej dziedzinie? Najwiekszych nowości w zakresie mobile’a należy się spodziewać dopiero na Keynote Apple’a w czerwcu lub MWC 2016 (Mobile World Congress) w Barcelonie.

I wiele, wiele innych gadżetów. Dla fanów Star Wars znajdzie się tez coś miłego. Robot R2-D2, który jest poruszającą się lodówką, będzie można przywołać do kanapy. Przepiękne urządzenia za jedyne 9000 dolarów (ok. 35,5 tys. zł).

Chodząca lodówka w kształcie robota R2-D2

Pełny program tegorocznych targów CES 2016 znajdziesz na stronie internetowej wydarzenia.

Bądź na bieżąco, pobierz oficjalną aplikację mobilną CES 2016 na urządzenia mobilne z Androidem i iOS-em. Aplikacja wysyła powiadomienia o nadchodzących pokazach lub sesjach konferencyjnych, pozwala przejrzeć katalog wystawców i zawiera najświeższe informacje związane z wydarzeniem.

Pobierz w App StorePobierz z Google Play

źródło: CES, TechRadar – CES 2016: All the news before the big show in Las Vegas