Koncepcja iPhone’a 7 Edge

Oto, jak mógłby wyglądać iPhone 7 Edge z nowym wyświetlaczem 2K i głośnikami stereo.

Koncepcja iPhone'a 7 Edge

Przyszłoroczny iPhone 7 i iPhone 7 Plus z pewnością będzie miał odświeżony dizajn i kilka nowych feature’ów. Apple odświeża wygląd swojego smartfona raz na dwa lata, więc nowy wygląd siódemki nie powinien nikogo dziwić.

Obecnie iPhone 7 znajduje się zapewne już w zaawansowanej fazie rozwojowej, ale na pewno nie ma jeszcze finalnego projektu. Wielu projektantów spoza firmy z Cupertino jak zwykle publikuje własne koncepcje urządzenia w oparciu o trendy i własne wyobrażenia. Niektóre elementy w poniższej koncepcji stworzonej przez SCAVidsHD za bardzo przypominają urządzenia z Androidem, dlatego jestem przekonany, że taki projekt nie jest możliwy w wykonaniu Apple’a. Mimo to, warto obejrzeć ten ciekawy rendering kolejnej generacji smartfona.


Twórcy animacji nazwali go iPhone 7 Edge, zakładając, że kolejny iPhone będzie wyposażony w 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 2K z zakrzywionymi krawędziami. W środku znajdzie się prawdopodobnie procesor A10, 4 GB pamięci RAM, bateria o pojemności 3 500 mAh, głośniki stereo oraz aparat 16 MP.

Projekt podobny jest z przodu do iPhone’a 6 z kilkoma drobnymi poprawkami, w tym kratki głośników na górze i dole słuchawki – znając stylistykę Jony’ego Ive’a ten element wydaje się mało prawdopodobny. Wyświetlacz rozciąga się po same krawędzie podobnie jak w nowych modelach Samsunga Galaxy.

W przeciwieństwie do poprzednich wyobrażeń iPhone’a 7, które prezentowałem wcześniej, koncepcja iPhone’a 7 Edge utrzymuje fizyczny przycisk Początku z wbudowanym czytnikiem linii papilarnych Touch ID. Na projekcie wyeliminowano także wystający tylny aparat fotograficzny, który wystaje w iPhone’ach 6 i 6s. Akurat ten element najbardziej zaburza rytmy obecnych oryginalnych projektów i myślę, że Apple będzie chciało go „przyszlifować”.

Zobacz także: iPhone 7 z systemem iOS 10 (koncept)

Co sądzisz o tej koncepcji iPhone’a 7 Edge?

źródło: iPhoneHacks – iPhone 7 Edge concept shows a 2K edge display and stereo speakers