Samsung Galaxy A9 – specyfikacja techniczna

Nowy Samsung Galaxy A9 posiada akumulator o pojemności 4000 mAh, 6-calowy wyświetlacz i superwydajny procesor.

Samsung Galaxy A9

Jak donoszą różne źródła, najnowszy fablet Samsung Galaxy A9 z zaprezentowany i posiada wiele imponujących parametrów, które powinny zaspokoić wymagania większości konsumentów szukających niedrogiego (przypuszczalnie) fabletu.

Samsunga Galaxy A9 posiada wiele cech wspólnych z mniejszymi modelami smartfonów z serii Galaxy. Galaxy A9 posiada ten sam design co A3, A5 i A7. Posiada metalowe krawędzie i to samo szkło użyte do wykonania przedniego panelu. wraz z metalowymi krawędziami szkło rzeźbione i panelu przednim. Mniejsze modele serii A mają grubość 7,3 mm, podczas gdy A9 przytył o dodatkowe 0,1 mm.

Jak już było wiadomo przed dzisiejsza premierą, Samsung Galaxy A9 wyposażony jest w imponujący 6-calowy wyświetlacz Super AMOLED o rozdzielczości 1920×1080, co daje gęstość pikseli 367ppi. Pomimo bardzo dużego wyświetlacza, Samsungowi udało się go upakować w obudowie, która jest tylko 2 mm szersza niż ta, która jest w iPhone’ie 6s Plus.

Wewnątrz znajduje się ostatnio zmodernizowany 64-bitowy Snapdragon okta-652 (poprzednia nazwa 620) taktowany zegarem 1,8 GHz, 3 GB pamięci RAM w połączeniu z 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 128 GB za pomocą karty microSD. Tylna kamera posiada 13 MP a przednia 8 MP. Co ciekawe przycisk Startu został wyposażony w czytnik linii papilarnych. Ten duży smartfon (phablet) działa pod systemem Android 5.1.1 z nakładką TouchWiz. Sprzęt jest kompatybilny z systemem płatności mobilnych Samsung Pay.

Jednak najbardziej zauważalną zmiana jest bardzo duża pojemność baterii.Pomimo bardzo małej grubości urządzenia, Samsungowi udało się w modelu A9 upakować ogromną baterię o pojemności 4 000 mAh.

Mimo, że ceny nie zostały jeszcze ujawnione, najnowszy członek rodziny Alpha pojawi się w sprzedaży w Chinach jeszcze w tym miesiącu. Nie wiemy jeszcze kiedy Samsung uruchomi sprzedaż na innych rynkach.

źródło: Engadget – Samsung Galaxy A9 officially announced w/ 4,000mAh battery, 6-inch display & octa-core processor