Świąteczne reklamy urządzeń mobilnych

Zestawienie najlepszych i najgorszych świątecznych reklam urządzeń mobilnych, które ukazywały się w okresie Bożego Narodzenia.

Najlepsze i najgorsze reklamy urządzeń mobilnych

Dla reklamodawców, Boże Narodzenie to najbardziej pracowity okres w roku. Święty Mikołaj i Jezus nie muszą podpisywać umowy z żadną marką – każdy może ich zatrudnić do wystąpienia w spocie reklamowym za darmo! Choć istnieją teorie spiskowe, czy święci mikołajowie nie podpisali umowy na wyłączność z Coca-Colą… (sic!)

Nadszedł czas, aby spojrzeć wstecz na niektóre z najlepszych i najgorszych świątecznych reklam urządzeń mobilnych. Tym razem nie bedę subiektywnie oceniać tych filmów, zdecyduj sam, która jest lepsza, a która gorsza :)

Chuck Norris w reklamie T-Mobile

Oto Chuck Norris w czeskiej kampanii T-Mobile. W poniższej reklamie ktoś stara się pokazać swoją dominację nad Norrisem… skutki są przewidywalne. Dodatkowym smaczkiem jest to, że reklamy są w języku czeskim.

Samsung Galaxy Gear i reklama zimowa

Jeśli chcesz poznać kogoś bliskiego sercu w Boże Narodzenie, to upewnij się, że masz masywny smartwatch Samsung Galaxy Gear na nadgarstku. Sprawdź kampanię Samsunga Galaxy Gear z 2013 roku.

Jeżeli chcesz poderwać dziewczynę, pokaż super funkcję na smartwatchu – genialni spece od reklamy Samsunga w świątecznej formie:

David Hasselhoff w brytyjskiej reklamie T-Mobile

Co łączy celebrytę z lat 80. i T-Mobile? Grupa śpiewaków acapella i David Hasselhoff śpiewają składankę kolęd w garderobie…

Wideo pochodzi z 2010 roku – jeśli nagrano by ten film kilka lat później moglibyśmy zapewne zobaczyć parodię świąteczną w wykonaniu Gangnam Style.

Bożonarodzeniowy wiersz T-Mobile w wykonaniu samego prezesa

W poniższej reklamie wystąpił dyrektor generalny T-Mobile w USA John LeGerre, który siedzi z fajką w wielkim fotelu przed kominkiem i ironizuje w stronę rywala sieci telefonicznej oraz składa Wesołych Świąt.

Uciążliwe Boże Narodzenie Samsunga

Zeszłoroczna reklama Christmass Round Ours od Samsunga to spot promujący smartwatcha Gear S. Najbardziej niezwykłe jest to, że w spocie siedzący w pubie faceci żartują jak bardzo masywny i ciężki jest zegarek Gear S. Sobotaż?

Sexy Mikołaj Samsunga

Kolejna reklama Samsunga, która prezentuje dość ryzykowne podejście do promowania transferu plików przez NFC za pomocą Galaxy S3 i Galaxy Note 2.

W spocie elfy przesyłają wideo do mikołaja, podczas gdy ten szusuje saniami i wtedy on robi to samo, uprzedzając, żeby nie oglądac tego podczas pracy… Creepy.

Apple

Reklama świąteczna Apple’a z 2013 roku została zaskakująco dobrze zrobiona. W reklamie widzimy rodzinę, która ogląda filmiki nagrane iPhone’em, do tego użyto dobrych emocji. Oczywiście reklama nie pokazuje kłopotów, jakie mieli użytkownicy starszych Apple TV ze strumieniowaniem wideo z iPhone’a, ale też miło :)

Zobacz także: Reklama iPhone’a 5s w stylu świątecznym

źródło: Techradar – The best and worst Christmas mobile device ads