Najwięcej zdjęć w serwisie Flickr robione jest iPhone’em

Użytkownicy serwisu Flickr najczęściej zamieszczają zdjęcia zrobione iPhone’em.

Flickr, to popularna sieć społecznościowa oparta na fotografii. Opublikowane w piątek oficjalne dane (Flickr – 2015 Year in Review) pokazują, że w 2015 roku  iPhone 6 był używany do robienia zdjęć przez największą część użytkowników serwisu (5%) – przebił wszystkie inne smartfony, lustrzanki i aparaty fotograficzne.

Co ciekawe inne modele iPhone’a zajęły kolejne 5 miejsc w zestawieniu: iPhone 5s (4,9%), iPhone 5 (4,2%), iPhone 4s (3,5%), iPhone 4 (2,5%), iPhone 6 Plus (2,2%). Na ósmym miejscu znalazł się iPhone 5c (1,8%).

Najczęściej używane smartfony z systemem Android to Samsung Galaxy S4 na 11. miejscu z 1,5% udziałem, a następnie Galaxy S5 na 13. miejscu z 1,2% udziałem.

Modele iPhone’a 6s i 6s Plus nie znalazły się w zestawieniu, ponieważ dostępne są dopiero od września tego roku. Biorąc pod uwagę że nowa generacja iPhone’a posiada udoskonalony 12-megapikselowy aparat (w porównaniu do 8 megapikseli w poprzednich modelach), to można spodziewać się, że znajdą się wysoko na przyszłorocznej liście top urządzeń serwisu Flickr.

Najpopularniejsze urządzenia, z którymi robione były zdjęcia zamieszczane w serwisie Flickr w 2015 r.
Najpopularniejsze urządzenia, z którymi robione były zdjęcia zamieszczane w serwisie Flickr w 2015 r.

Nowy iPhone 6s znalazł się na liście najbardziej poszukiwanego w wyszukiwarce Google gadżetu w 2015 roku, nic więc dziwnego, że w przyszłorocznych rankingach usłyszymy o nim jeszcze nie raz.

źródło: Flickr – Top Cameras and Brands on Flickr in 2015