Sieć 4G obecnie jest popularniejsza niż 3G

Po raz pierwszy globalnie, połączenie z internetem za pomocą szybkiej sieci 4G jest popularniejsze niż połączenie z 3G.

Połączenie 4G popularniejsze niż 3G (3Q 2015)

Szybka sieć 4G jest obecnie dostępna już na wielu rynkach na świecie i oczywistym jest, że rośnie popularność szybszego połączenia internetu mobilnego. Według danych GlobalWebIndex liczba użytkowników smartfonów łączących się za pomocą sieci 4G wciąż rośnie, podczas gdy za pomocą 3G proporcjonalnie spada.

W trzecim kwartale 2015 roku po raz pierwszy wykorzystanie sieci 4G na świecie było większe niż połączenia 3G. Obecnie 29% internautów łączy się z internetem mobilnym za pomocą smartfona z wykorzystaniem 4G/LTE, w porównaniu do 25% użytkowników korzystających jeszcze z 3G. Przełom nie polega na tempie wzrostu (w 3 kwartale za pomocą 4G łączyło się zaledwie 16% użytkowników smartfonów na świecie), ale na tym, że szybsza sieć jest popularniejsza.

Biorąc pod uwagę regiony to 4G najpopularniejsze jest oczywiście w Ameryce Północnej, Singapurze, Korei Południowej i Hongkongu. Największy wpływ na popularność szybkiego internetu mobilnego mają oczywiście kwestie infrastruktury w regionach – na szczęście sieć szybko się rozwija na całym świecie.

źródło: GlobalWebIndex – 4G Overtakes 3G on Mobile