Zamień smartfona w miecz świetlny w grze Google’a

Jeżeli chcesz poczuć zbliżającą się premierę Gwiezdnych Wojen, możesz zamienić swojego smartfona w miecz świetlny w desktopowej grze „Lightsaber Escape”.

Ucieczka z mieczem świetlnym - gra przeglądarkowa Gwiezdne Wojny od Google'a

Jeszcze nie istnieją prawdziwe miecze świetlne (jeszcze!), dlatego możesz użyć swojego smartfona w najnowszej grze na przeglądarkę Chrome pt. „Lightsaber Escape” w polskiej wersji językowej gra nosi tytuł „Ucieczka z Mieczem Świetlnym”.  Wszystkiego czego potrzebujesz, aby poczuć się jak boheter siódmej części filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy to komputer z dostępem do internetu i smartfon.

Przeglądarkowy gadżet to kolejny produkt promocyjny wydany przez firmy Disney, LucasFilm, Industrial Light & Magic  we współpracy z Google’em.

Gra Lightsaber Escape (Ucieczka z Mieczem Świetlnym) dostępna jest od kilku godzin i serwery już nie wytrzymały – może Wam się uda załadować stronę :) Mi się właśnie udało.

Aby zamienić smartfona w miecz świetlny i zagrać w tę grę musisz:

  1. Otworzyć w przeglądarce na komputerze stronę internetową: g.co/lightsaber
  2. Na stronie zobaczysz specjalny URL g.co/lightsaber/[ciag-znakow], który musisz wpisać w przeglądarce mobilnej na smartfonie.
  3. BRAWO! Twój Telefon zamienił się właśnie w miecz świetlny i możesz zacząć grę w Gwiezdne Wojny, używając swojego telefonu.

Poruszając smartfonem, miecz świetlny widoczny na ekranie, będzie naśladował Twoje ruchy.

Eksperyment Google’a wykorzystuje grafikę WebGL Hanes 3D plus WebRTC i websocket Hanes do komunikacji w czasie rzeczywistym między telefonem a komputerem. Możesz go otworzyć jako Eksperyment Chrome, ale działa także w innych przeglądarkach internetowych.

Niech moc będzie z Tobą i miłego grania!

źródło: Google Chrome