AlwaysOnline Wireless – LTE na godziny w 45 krajach

Otono Networks ogłosiło wczoraj wprowadzenie globalnej usługi komórkowej AlwaysOnline Wireless dla podróżujących z iPadem, w której możesz kupić internet mobilny LTE na godziny w 45 krajach świata.

AlwaysOnline Wireless

Internet bezprzewodowy od AlwaysOnline Wireless obsługiwany jest przez firmę Otono Networks Inc., która będzie oferować komórkową transmisją danych internetowych dla użytkowników iPadów z kartą Apple SIM w ponad 45 krajach w tym w Polsce. Sieć będzie sukcesywnie rozszerzana o inne kraje.

Prezes Otono, Emir Aboulhosn powiedział, że firma chce oferować krótkoterminowe, jednorazowe plany taryfowe dla klientów, którzy potrzebują dostępu do internetu w podróży po różnych krajach świata. To bardzo dobre rozwiązanie, dla tych, którzy zastanawiają się nad zakupem lokalnych kart SIM operatorów, aby korzystać z internetu mobilnego w kraju do którego przyjechali na na przykład na wakacje lub podróż służbową.

Jak działa AlwaysOnline Wireless?

Po zainstalowaniu karty SIM firmy Apple, użytkownicy iPadów mogą wygodnie przeglądać mobilne strony internetowe i korzystać z dostępu do internetu bezprzewodowego bezpośrednio na iPadzie, unikając niepotrzebnego kłopotu z zakupem lokalnej karty SIM podczas podróży.

Z sieci można korzystać na urządzeniach z systemem iOS 9.1 lub nowszym z zainstalowaną kartą Apple SIM:

  • iPad Air 2 (Wi-Fi+Cellular),
  • iPad mini 3 i późniejsze (Wi-Fi+Cellular),
  • iPad Pro (Wi-Fi+Cellular).

Jak działa AlwaysOnline Wireless?

Aby zacząć korzystać z AlwaysOnline Wireless musisz:

  1. Kupić kartę Apple SIM i włożyć ją do kompatybilnego z nią iPada.
  2. Po przejściu do ustawień wybierz dzienny plan taryfowy na transfer danych komórkowych, z którego chcesz korzystać.
  3. Wybierz liczbę godzin potrzebnego CI dostępu d internetu mobilnego.
  4. Zacznij korzystać z internetu – iPad połączy się automatycznie do lokalnej sieci 4G/LTE, a Ty zapłacisz tylko tyle ile wybrałeś w pkt. 3.

Gdzie można kupić Apple SIM?

Karta Apple SIM dostępna jest w sprzedaży w autoryzowanych sklepach Apple’a w 13 krajach: Australii, Kanadzie, Francji, Niemczech, Włoszech, Japonii, Holandii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, USA i Turcji.

Ile kosztuje godzina internetu w AlwaysOnline Wireless?

Pakiety danych 15 GB LTE dostępne są od 99 centów (0,99$) za godzinę, a użytkownicy mogą płacić za godzinę danych lub wykorzystane megabajty.

Gdzie można korzystać z AlwaysOnline Wireless?

Z sieci AlwaysOnline Wireless (AOW) możesz korzystać w 45 krajach na świecie (mapa poniżej). Wybrany krótkoterminowy plan taryfowy na bezprzewodową transmisję danych można wykorzystać w zasięgu szybkiej sieci LTE/4G oraz DCHSDPA, HSPA + (na różnych pasmach) na iPadzie z kartą Apple SIM.

W jakich krajach działa AlwaysOnline Wireless?

Więcej o AlwaysOnline Wireless przeczytasz na oficjalnej stronie internetowej usługi.

Na początku tego roku, Apple podpisało umowę z firmą GigSky, oferującą dostęp do internetu mobilnego. Z kartą Apple SIM w GigSky można korzystać z planów komórkowych w 90 krajach na świecie. Podczas gdy GigSky oferuje taryfy krótkoterminowe na dostęp do danych komórkowych w większej liczbie krajów niż AlwaysOnline, to w tej ostatniej usłudze możemy kupować internet na godziny i dni. Na przykład w GigSky dostęp do 75MB przez 3 dni w Wielkiej Brytanii kosztowałoby polskiego użytkownika ok. 10 dolarów! Zobacz ceny w GigSky.

źródło: MarketWired – AlwaysOnline Wireless Offers Cellular Data Plans for iPad Users With Apple SIM in Over 45 Countries