Czas spędzany w internecie na smartfonach wg wieku

Ile czasu dziennie w 2015 roku spędzają średnio online poszczególne grupy wiekowe internautów mobilnych?

Ile czasu online spędzają internauci na smartfonach każdego dnia? (2015 rok)

Na poziomie globalnym, średni dzienny czas spędzany w internecie na smartfonach (telefonach komórkowych) z każdym rokiem rośnie. Według badania GlobalWebIndex widać wyraźną zależność długości czasu online na smartfonach od wieku.

Najmłodsi internauci mobilni w wieku 16-24 lata są w czołówce poświęcanego czasu na korzystanie z internetu w telefonie. Poświęcają oni średnio 3,26 godz. dziennie na korzystanie z internetu na mobile’u. Dla porównania w 2012 roku czas ten wynosił 1,88 godz. Najstarsza grupa wiekowa poświęca 5,5 x mniej czasu na korzystanie z sieci na telefonie ze średnim czasem niecałej godziny.

Co więcej, wśród najmłodszej grupy wiekowej mobile stanowi 44% całkowitego czasu online. Możemy spodziewać się, że smartfony prześcigną wkrótce wszystkie urządzenia razem wzięte dla tego przedziału wiekowego.

Pomimo, że wzrost użytkowania smartfona do połączenia się z internetem rośnie we wszystkich grupach wiekowych, to tempo wzrostu jest znacznie wolniejsze wśród internautów w wieku 55-64 lata. Jest to także ten segment, gdzie nie widać spadku czasu spędzonego komputerach stacjonarnych, laptopach lub tabletach.

Czas spędzany online potwierdza po raz kolejny, że smartfony to pierwsze urządzenie najmłodszych internautów.

Zobacz także:

źródło: GlobalWebIndex 2012-2015 – 16-24s Online on Mobiles for 3+ Hours Daily