Podsumowanie roku 2015 na Facebooku

„Year in Review 2015” – wideoprzegląd najważniejszych i najczęściej komentowanych wydarzeń na Facebooka w 2015 roku.

Year in Review 2015 na Facebooku

Jednym z największych osiągnięć internetu i mediów społecznościowych jest to, że bez względu na różnorodność kulturową i poglądową odzwierciedlają głos społeczny i poziom dyskusji nad ważnymi sprawami dla świata. W obecnych czasach globalna dyskusja może toczyć się wszędzie, a internet jest tym miejscem, gdzie każdy może donośnie zabrać głos.

Wiele globalnych dyskusji, rozmów i oznak solidarności ma  swój wydźwięk i odbywa się na Facebooku. Dzięki przeglądowi najczęściej komentowanych tematów możemy ocenić, które wydarzenia miały największe znaczenie i budziły najwięcej emocji w minionym roku.

Podobnie jak w zeszłym roku, tak i w tym Facebook opublikował internetowego jest jego zdolność do łączenia wideo z podsumowaniem 2015 roku w serwisie. Na filmie możemy zobaczyć 10 najważniejszych wydarzeń mijającego roku, a na specjalnej stronie internetowej Year in Review 2015 także 10 list tematycznych podzielonych na: miejsca, sport, rozrywka, film, polityka, nowe gry, seriale i programy telewizyjne, czy najpopularniejsze stickery facebookowe.

Zobacz podsumowanie na poniższym filmie:

Najczęściej komentowane tematy w roku 2015 r. na Facebooku:

  1. Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych
  2. 13 listopada – Ataki w Paryżu
  3. Wojna domowa w Syrii i kryzys uchodźców
  4. Trzęsienie ziemi w Nepalu
  5. Grecki kryzys zadłużenia
  6. Równouprawnienie i małżeństwa jednopłciowe
  7. Walka z ISIS
  8. Atak w redakcji Charlie Hebdo
  9. Protest w Baltimore
  10. Strzały w kościele w Charleston

źródło: Facebook – 2015 Year in Review