Android 6.0.1 z ponad 200 emoji na Nexusy

Uaktualnienie systemu Android 6.0.1 Marshmallow, zawiera między innymi nowe emoji oraz przeprojektowany dolny pasek roboczy dla tabletów.

Android 6.0.1 z nowymi Emoji

Google udostępniło obrazy nowego systemu operacyjnego Android 6.0.1 Marshmallow (kompilacje: MMB29M oraz MMB29K) na wszystkie urządzenia, które otrzymały aktualizacje do wersji 6.0.

Dzisiaj także ma rozpocząć się aktualizacja systemu Android 6.0.1 w trybie OTA dla wszystkich urządzeń Nexus. Aktualizacja to przede wszystkim: ponad 200 nowych ikon emoji, przywrócenie trybu nie przeszkadzać z Androida 5.1 oraz przeprojektowany dolny pasek narzędziowy dla tabletów, który umożliwia przemieszczenie przycisków ekranowych po boku ekranu.

Zgodnie z oczekiwaniami, emoji są największą widoczną zmianą tej aktualizacji. W serwisie Ars Technica znajdziesz wszystkie ikony emoji wraz z opisami. Oprócz nowych Emoji, stare ikony również zostały nieco przebudowane, ale nadal posiadają swój bulwiasty wygląd… Nowa wersja Google Keyboard dodaje trzy nowe karty dla Emoji: flagi, sport i żywność. Jednak emoji w Androidzie nie są tak zaawansowane, jak ich odpowiedniki w systemie iOS (zobacz: iOS 9.1 do pobrania w trybie OTA). Brakuje możliwości wyboru koloru ikon dla np. konkretnych odcieni skóry.

Użytkownicy tabletów z Androidem zauważą nowy przeprojektowany, dolny pasek systemowy. Przyciski wstecz i do domu zostały przeniesione na lewo, podczas gdy przełącznik wielozadaniowości został przeniesiony na przeciwną stronę. Nowy pasek przypomina pasek przycisków z systemu o Android Honeycomb.

Przeprojektowany pasek na tablecie w Androidzie 6.0.1

Należy spodziewać się, że aktualizacja w trybie over-the-air wkrótce pojawi się na urządzeniach, które otrzymały aktualizację do Marshmallow, czyli na początek: Nexus 5, 5X, 6, 6P, 7 (2013) oraz Player. Na moim Nexusie 7 nie ma jeszcze aktualizacji z poziomu urządzenia.

źródło: 9TO5Google – Android 6.0.1 is out, brings new emoji and redesigned bottom bar for tablets