Amazon Prime Instant Video na Apple TV 4?

Amazon pracuje nad aplikacją Prime Instant Video na system tvOS dla Apple TV 4, która może ukazać w przeciągu kilku tygodni.

Amazon Prime Instant Video na Apple TV 4

Wkrótce po premierze nowego Apple TV 4. generacji w zeszłym miesiącu, Amazon przestał sprzedawać wszystkie wersje urządzeń Apple TV oraz Chromecast za pośrednictwem swojej strony internetowej. Oficjalną przyczyną wstrzymania sprzedaży było to, że oba urządzenia nie obsługują usługi usługi streamingowej Prime Video, co mogło wprowadzać klientów w błąd…

Teraz wygląda na to, że Amazon pracuje nad stworzeniem aplikacji umożliwiającej korzystanie z usługi Amazon Prime Instant Video pod systemem tvOS na Apple TV 4. generacji. Amazon nie podaje dokładnej daty wypuszczenia aplikacji, oprócz orientacyjnych „kilku tygodni”. Oznacza to, że aplikacja może pojawić pod koniec tego roku lub na początku 2016 roku.

Usługa Amazon Video umożliwia użytkownikom usługi Prime wypożyczenie lub zakup dziesiątki tysięcy filmów i programów telewizyjnych. Usługa przesyłania strumieniowego jest już dostępna na iPhone’ie i iPadzie oraz innych platformach mobilnych. Niestety usługa nie jest dostępna w Polsce.

Brak wsparcia usługi Amazona Video na Apple TV 4 mogłoby zadziałać na niekorzyść samej usługi dlatego prędzej niż później pojawi się ona w App Storze na tvOS.

źródło: MacRumors – Amazon Prime Video Coming to New Apple TV Possibly Within a 'Few Weeks’