OnePlus refunduje wadliwe kable USB typu C

Firma OnePlus potwierdza, że ich kable USB typu C są wadliwe i oferuje zwrot pieniędzy tym, którzy kupili te akcesoria.

Kabel USB typu C od OnePlus

Dwa tygodnie temu informowaliśmy o tym, że inżynier Google’a ostrzegał przed kablami USB typu C firmy OnePlus, które mogą uszkodzić smartfony z tego typu złączem. Dzisiaj firma odpowiedziała na zarzuty, a w istocie potwierdziła usterkę.

Użycie kabla USB typu C firmy OnePlus oraz adapter USB z wadliwym rezystorem 10 kΩ zamiast standardowego dla tego celu 56 kΩ, umożliwiają szybkie ładowanie urządzeń, ale mogą prowadzić także do uszkodzenia źródła zasilania (ładowarka, lub urządzenia z portem USB do którego podłączymy te akcesoria).

Warto jednak podkreślić, że kabel jest w pełni kompatybilny ze smartfonem OnePlus 2 i nie ma ryzyka, jeśli używamy go do ładowania tego smartfona. Dla tych, którzy posiadają kabel wraz ze smartfonem nie mogą i nie muszą ubiegać się o zwrot kosztów. Problem może pojawić się, jeśli podłączymy do niego inne urządzenie. Niektórzy klienci kupili sam kabel UBS typu C firmy OnePlus lub przejściówkę do innych celów – i właśnie dla tych klientów chiński producent oferuje zwrot pieniędzy.

Jeżeli kupiłeś kabel OnePlus w Europie lub Ameryce Północnej skorzystaj ze specjalnego formularza, za pomocą którego możecie ubiegać się o zwrot pieniędzy za akcesorium. Jeśli wniosek zostanie przyjęty, dostaniesz z powrotem swoje pieniądze za pomocą PayPala. Refundacja potrwa do 31 grudnia 2015 roku.

OnePlus już pracuje jednocześnie nad tym, aby przy kolejnych generacjach smartfonów akcesoria UBS typu C były w pełni zgodne z obowiązującym standardem.

źródło: OnePlus Forum – In response to the Type-C cable discussions