Użytkownicy Apple Pay mogą podróżować za darmo po Londynie

MasterCard przygotowało promocję „Fare Free Mondays” dla użytkowników Apple Pay, dzięki której mogą w poniedziałki podróżować za darmo środkami transportu publicznego w Londynie.

Fare Free Mondays - promocja Mastercard dla użytkowników Apple Pay w Londynie

Wszyscy korzystający z karty MasterCard w usłudze Apple Pay mogą przez najbliższe 4 poniedziałki cieszyć się darmowymi przejazdami po londyńskiej sieci transportu publicznego. Promocja potrwa od dzisiaj, poniedziałku 23 listopada do poniedziałku 14 grudnia 2015 roku.

Klienci korzystający z usługi Apple Pay (z przypisaną karta MasterCard) mogą w środkach transportu publicznego w Londynie przyłożyć iPhone’a lub Apple Watcha, aby jeździć zupełnie za darmo. Użytkownicy mogą podróżować metrem, autobusami, tramwajami, DLR, London Overground oraz w większość usług kolei państwowych w Londynie dla wszystkich czterech taryf.

Od kiedy TfL (Transport for London) zaczął obsługę bankowych kart zbliżeniowych w swojej sieci metra, popularność tej metody przerosła oczekiwania. Od chwili startu usługi do dziś, ponad 220 mln przejazdów zostało wykonane przy użyciu zbliżeniowych kart bankowych, a dziennie z tej metody korzysta ponad milion podróżnych.

Obecnie płatności zbliżeniowe za przejazdy dokonywane są w całej sieci i stanowią prawie 25 procent płatności za przejazdy.

Aktywacja płatności usługą Apple Pay przez iPhone’a jest bardzo prosta. Ostatnio Apple udostępniło nawet poradnik wideo, jak zacząć korzystać z płatności mobilnych na iPhone’ie.

Posiadacze iPhone’a 6 lub nowszego mogą korzystać z Apple Pay w londyńskiej komunikacji miejskiej. Wystarczy dwukrotnie kliknąć przycisk Home, aby dostać się to Apple Wallet, a następnie wystarczy przyłożyć smartfona do żółtego czytnika.

Płatność za przejazd w Londynie Apple Pay, MasterCard (Fare Free Mondays)

Aby dodać kartę kredytową lub debetową do Apple Pay, wystarczy wykonać 3 proste czynności:

  • otwórz aplikację Wallet
  • dotknij ikone „+” w prawym górnym rogu
  • wpisz kod zabezpieczający z Twojej karty kredytowej lub debetowej, aby dodać ją do konta iTunes
    lub
  • wybierz opcję „Dodaj inną kartę” i przy pomocy kamery iPhone’a zrób zdjęcie karcie, aby automatycznie wprowadzić dane karty.

Więcej informacji na temat akcji Fare Free Mondays w Londynie znajdziesz na oficjalnej stronie internetowej akcji applepay.mastercard.co.uk

Nie wiemy kiedy usługa Apple Pay wejdzie do polski i czy będziemy mieli okazję skorzystać z takich promocji. Pewnie nie stanie się to zbyt szybko… a szkoda.

źródło: informacja prasowa MasterCard – MasterCard with Apple Pay users can travel for free around London on ‘Fare Free Mondays’