Google zmienia się dla fanów Gwiezdnych Wojen

Google poszło na całość i dla fanów Star Wars przygotowało niespodziankę ze specjalnymi motywami z filmu Gwiezdne Wojny – wystarczy, że wybierzesz stronę mocy.

Google dla fanów Star Wars przygotowało niespodziankę ze specjalnymi motywami z filmu Gwiezdne Wojny.

Google poszło na całość i we współpracy z Lucasfilm i Disney, przygotowało specjalne motywy Star Wars z okazji nadchodzącej premiery filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy (premiera filmu 18 grudnia 2015 roku).

Użytkownicy usług Google’a, po zalogowaniu się na swoje konto mogą obudzić ukrytą moc w serwisach Google’a. Wystarczy wybrać, po której stronie mocy jesteś: jasnej czy ciemnej stronie mocy? Po dokonaniu wyboru w aplikacjach na iOS-a i Androida oraz webowych usługach Google’a zobaczysz w nowych motywach dostosowanych do Twojego wyboru.

Według Google’a, minie jeszcze kilka godzin, zanim motywy z Gwiezdnych Wojen pojawią się we wszystkich miejscach. Do tej pory zauważyłem, że zmienił mi się wygląd tła Gmaila, a sam pasek postępu zamienił się w miecz świetlny. Wygląd zmieni się także w YouTube’ie, Chrome’ie, Google Now, Wyszukiwarce, Tłumaczu Google i innych.

Pasek ładowania w Gmailu, po wybraniu jasnej strony mocy w Google'u

Od dziś możesz wybrać ciemną lub jasną stronę mocy i patrzeć jak w zależności od  wyboru zmieniają się ulubione aplikacje Google np. Gmail, Mapy, YouTube, Chrome i wiele innych, które odzwierciedlą wybraną przez Ciebie ścieżkę. A to dopiero początek. Od dziś aż do premiery Google będziem serwować jeszcze więcej niespodzianek, w tym Sokoła Millenium w całej swojej (wirtualnej) okazałości, wiec bądźcie czujni!

Przebudźcie w sobie Moc i wyczekujcie na jeszcze więcej atrakcji, które wydarzyły się dawno, dawno temu w odległej galaktyce…

Motyw i stronę mocy możesz wybrać w serwisie: google.com/StarWars

Jasna strona mocy - Google - Obudź ukrytą moc - Star Wars motyw

Zmiany nie są inwazyjne i można je w każdej chwili wyłączyć, wracając na serwis Obudź ukrytą Moc i przełączyć się na neutralną stronę mocy (środek). Specjalne skórki pozostaną w mocy do 1 lutego 2016 roku, chyba, że je wcześniej wyłączysz.

żródło: Blog Google Polska – Dla starych i nowych fanów Gwiezdnych Wojen