Android 6.0.1 Marshmallow na Android One

Google udostępniło aktualizację systemu Android 6.0.1 Marshmallow, ale na razie tylko na smartfony Android One.

Android 6.0.1 Marshmallow - aktualizacja

Właściciele wybranych smartfonów Android One zaczęli otrzymywać aktualizację systemu mobilnego Android 6.0.1 Marshmallow. Jak wiadomo, smartfony Android One są sprzedawane głównie na rynkach rozwijających się (przez lokalne firmy), nie jesteśmy więc zaskoczeni, że najnowsze uaktualnienie systemu Android 6.0.1 otrzymał jako pierwszy G1 Cherry Mobile – urządzenie, które dostępne jest tylko na Filipinach.

Nie wiadomo, jakie dokładnie nowości zawarto w aktualizacji Androida 6.0, ale jest to także z pewnością niewielka aktualizacja z poprawkami błędów, stabilności i bezpieczeństwa.

Na pewno uaktualnienie nie ma związku z comiesięcznymi aktualizacjami zabezpieczeń Google’a, ponieważ listopadowa wersja została już udostępniona, bez zmiany numeru Androida (wszystkie ostatnie urządzenia Nexus, w tym nowy Nexus 5X i Nexus 6P nadal działają pod wersją systemu Android 6.0). Chyba, że ta wersja będzie zawierała już grudniową poprawkę?

Android 6.0.1 Marshmallow na Android One - update screen

Mówi się, że Google planuje wydać wersję swojego systemu Android 6.1 Marshmallow, choć wydarzy się to zapewne nie wcześniej niż na początku przyszłego roku. Nie trzeba także dodawać, że aktualizacja Android 6.1 powinna zwierać ważniejsze zmiany niż wersja 6.0.1.

źródło: @LlabTooFeR