Kabel USB typu C od OnePlus może popsuć smartfona

Inżynier Google’a ostrzega, żeby nie używać kabla USB typu C od firmy OnePlus, ponieważ może popsuć Nexusa 5X/6P.

Kabel USB typu C od OnePlus

Inżynier z Google’a Benson Leung, który testuje akcesoria USB typu C poinformował ostatnio na swoim profilu Google+, żeby nie używać kabla przejściowego z USB typu C na USB typu A, ponieważ możesz uszkodzić wejście USB w urządzeniu, port USB lub wejście na ładowarkę.

Powód tkwi prawdopodobnie w źle zastosowanym rezystorze zarówno w kablu USB jak i adapterze USB – jest to rezystor o identyfikatorze 3A zamiast domyślnym zasilaniu USB, które jest wymagane przez USB typu C.  Ten defekt może zaszkodzić zarówno urządzeniu jak i wtyczce/portowi podłączonemu na drugim końcu wadliwego kabla.

Benson Leung proponuję używać tylko kable i wtyczki do ładowarki dostarczone oryginalnie wraz z urządzeniem i nie stosować ich zamiennie z innymi akcesoriami/gadżetami.

Jeśli potrzebujesz przejściówki USB typu C na USB typu A szukaj tylko oryginalnych i przetestowanych akcesoriów, aby mieć pewność, że są bezpieczne dla Twoich urządzeń. Kable USB typu C stają się coraz bardziej popularne i w ciągu najbliższych lat wyprą obecnie stosowane. Jednak zanim staną się powszechne bądź ostrożny stosując pierwsze partie tego typu akcesorium ponieważ mogą się zdarzać błędy techniczne takie jak w przypadku kabla od OnePlusa.

źródło: GSMArena – USB Type-C accessories by OnePlus found to be out of spec via Benson Leung wpis na Google+