Nowy symbol ❤„ulubiony” na Twitterze

W serwisie społecznościowym Twitter, znak gwiazdki oznaczający ulubione wpisy, zastąpiono symbolem serca, który oznacz „Polub”.

Symbol ulubionych wpisów na Twiitterze (serce)

Od dzisiaj przestał istnieć na Twitterze symbol gwiazdki, którym można było dodać wybrany wpis do ulubionych. Zastąpił go symbol serca, który tłumaczony jest jako „Polub”.

Z jakiegoś powodu, Twitter zdecydował się na porzucenie jedną z najstarszych funkcji jakim były ulubione tweety, które można było oznaczyć klikając na żółtą gwiazdkę.

Symbol „Polub” na Twitterze

W miejscu nieistniejącej już gwiazdki znajdziesz nową ikone serca, która możesz kliknąc, aby polubić tweeta. Według Twittera ludzie kochają serce, które jest uniwersalnym symbolem w wielu kulturach, językach i strefach czasowych. Gwiazda miała niestety różne znaczenia i mogła kojarzyć się różnie. Serce ma się lepiej sprawdzać w serwisie i pomóc przekazać więcej emocji.

Serce jest równiez wykorzystywane w serwisie Vine, należącym do Twittera. Zauważ, że w momencie polubienia tweeta pojawia się animacja serca. Zachęcam do polubienia poniższego tweeta i obejrzenia animacji.

Ikona serca jest dostępna w aplikacjach mobilnych Twitter na Androida i iOS-a oraz w przeglądarkowej wersji serwisu.

źródło: Twitter