Zamień smartfona w projektor hologramów

Czy wiesz, że możesz w bardzo prosty sposób zamienić smartfona w projektor hologramów? Oto domowy sposób na zrobienie mini projektora hologramów.

Smartfon jako projektor hologramów

Bez wątpienia hologramy są częścią nieodłacznym elementem filmów sci-fi. Osobiście nie mogę się doczekać, kiedy będziemy mogli prowadzić hologramowe rozmowy wideo – już niedługo!

W obrazie 3D jest coś ujmującego, obraz pływa, który pływa w powietrzu i jest nieuchwytny. Okazuje się jednak, że smartfony i tablety, które obecnie używamy możemy bardzo łatwo zamienić w projektor małych hologramów. Wierzcie mi – to na prawde robi wrażenie.

Nie wierzysz? Zobacz poniższy film, a poniżej zamieszczamy instrukcję jak zrobić samodzielnie projektor hologramów. Sam proces nie wymaga specjalnych zdolności i materiałów. Wszystko co musisz mieć do zrobienia projektora to:

  • pudełko po płycie CD (może jeszcze gdzieś znajdziecie?),
  • papier milimetrowy (lub w kratkę),
  • nożyk lub nożyczki do cięcia plastiku/szkła
  • ołówek
  • taśmę bezbarwną lub klej super glue.

Jak zrobić projektor hologramów?

  1. Na kartce papieru narysuj trapez równoramienny o dolnej podstawie 6 cm, górnej 1 cm i wysokości 3,5 cm – posłuży jako szablon do odrysowanie kształtu na pudełku po CD.
  2. Odrysuj cztery figury trapezy na pudełku po okładce CD i wytnij je nożykiem do plastiku.
  3. Sklej klejem lub taśmą samoprzylepną (najlepeij bezbarwną) cztery figury trapezów w piramidę i gotowe.

Teraz wystarczy położyć zrobiony projektor na ekranie smartfona lub tabletu (upewnij się, że najpierw, że klej wysechł :) i załaduj na YouTube’ie jeden z wielu dostępnych filmów pod hasłem „hologram” lub „hologram 3D”. Niektóre efekty robią niezłe wrażenie!

Zgaś światło i gotowe – teraz mały hologram pojawi się wewnątrz piramidy z trapezów – oto malutki kawałek przyszłości możesz mieć w swoim domu.

Zobacz instrukcję na poiższym wideo, jak krok po kroku zrobić domowy projektor hologramów.

I jeszcze jeden:

źródło: phoneArena – Did you know that you can turn your smartphone into a hologram projector?