Pierwsza gra mobilna od Nintendo już jutro?

W czwartek 29 października firma Nintendo ogłosi swoją pierwszą grę mobilną na smartfony.

Gra mobilna na smartfony od Nintendo

W marcu tego roku, pisaliśmy, że Nintendo we współpracy z Dena Studios wyda swoją nową grę na urządzenia mobilne.

Choć Nintendo posiada wiele gier mobilnych na swoje konsole przenośne, użytkownicy smartfonów i tabletów domagają się takich tytułów jak Mario (Super Mario Bross), Zelda, Metroid i wiele innych.

Firma Nintendo, która w zaparte odmawiała wydania gier na smartfony w tym roku zapowiedziała, że pracuje nad grą przeznaczoną na urządzenia mobilne. Wydaje się, że prace dobiegły końca i już jutro poznamy szczegóły dotyczące tytułu, w który będziemy mogli zagrać na telefonach.

Według The Wall Street Journal, Nintendo planuje zaprezentować swoją pierwszą prawdziwą grę na smartfony już w czwartek 29 października. Co to będzie za gra? Cały czas pozostaje to tajemnicą. Trzeba przyznać, że firmie udało się utrzymać prace w wielkiej tajemnicy, bo nie ma nawet najmniejszych przecieków na teat jutrzejszej premiery.

Będzie to pierwsza z wielu gier, które Nintendo planowanuje wydać razem z Dena. W marcu 2017 roku ma być dostępnych aż 5 tytułów, tego duetu, na urządzenia mobilne.

Przyznam, że jestem bardzo ciekaw, co zobaczymy już jutro… Choć mało prawdopodobne, to miło byłoby zagrać po latach w Mario :)