21% internautów na świecie ma iPhone’a

Obecnie jedna piąta dorosłych internautów na całym świecie jest właścicielem iPhone’a.

Według najnowszych danych GlobalWebIndex aż 21% internautów na świecie posiada iPhone’a. Najwięcej właścicieli smartfonów z jabłkiem w logo jest oczywiście w Ameryce Północnej (30 proc.), ale Apple powoli zdobywa coraz większe znaczenie także w Azji, gdzie jest już 22 proc. internautów z iPhone’em w kieszeni.

Najmniejszą popularnością iPhone’y cieszą się w Europie i Ameryce Łacińskiej (po 15 proc.).

iPhone’y kupowane są w większości przez osoby, których zarobki znajdują sie powyżej przeciętnej (31 proc.) a największą grupą wiekową posiadającą iPhone’a jest grupa ludzi w wieku 25-34 lata (26 proc.).


21 proc. internautów na świecie posiada iPhone'a

źródło: GlobalWebIndex – 1 in 5 Now Own an iPhone

Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuje się komunikacją internetową i e-marketingiem, pasjonat urządzeń mobilnych i nowych technologii. Dołącz do moich kręgów na Google+ .
Obserwuj
  • karroryfer

    22% w Afryce ( czyli wiecej niż w UE ) nie wierzę – chyba że są to modele 1-4s. Podobnie w Azji – Chiny Japonia i Korea mają swoje marki – reszta jest za biedna na 5s i nowsze. Krótko mówiąc nie wierzę w te dane. Chyba że za „internautów” uzname też ludzi którzy sprawdzaja na starym telefonie maila lub od czasu di czasu rozkłąd jazdy…