Wyświetlacz 3D Touch w iPhone’ie 6s jako waga?

Czy na wyśiwetlaczach 3D Touch w nowych iPhone’ach 6s i 6s Plus można ważyć małe przedmioty? Pojawiły się już pierwsze próby!

iPhone 6s, 6s Plus jako waga cyfrowa

 

Nowa aplikacja o nazwie Plum-O-Meter napisana przez Simona Gladmana wykorzystuje wyświetlacz 3D Touch iPhone’a 6s i 6sPlus do procentowego, względnego porównania wagi obiektów, które zostaną na nim umieszczone.

Obecnie jest to wersja aplikacji na urządzeniach z jailbreakiem i na razie nie stanie sie hitem w oficjalnym sklepie Apple Store, ponieważ wywołuje prywatne API odnoszące się do danych, które nie sa powszechnie udostępnione deweloperom.

Nie wyrzucaj zatem jeszcze swojej cyfrowej wagi, ponieważ aplikacja nie przedstawia precyzyjnych wag przedmiotów umieszczonych na ekranie iPhone’a – dzięki niej można jedynie porównać dwa lub więcej przedmiotów, żeby sprawdzić, który jest cięższy.

Trafnie zatytułowana appka mobilna Plum-O-Meter, zawiera w swej nazwie śliwkę (ang. plum), których wagi są porównywane na powyższym filmie demonstracyjnym. Aplikacja używa 3D Touch, aby określić procentową wagę owoców w stosunku do maksymalnego możliwego nacisku na 3D Touch. Oczywiście, nie trzeba używać śliwek :), można użyć jabłek, pomarańczy, palców lub innych przedmiotów, które są na tyle lekkie, że nie zmiażdżą ekranu pojemnościowego iPhone’a…  Na drobnych przedmiotach bym poprzestał.

Wyświetlacz multitouch iPhone’a może wykryć do 5 przedmiotów w tym samym czasie, więc teoretycznie możliwe jest porównanie wagi maksymalnie pięciu przedmiotów. Wyświetlacz 3D Touch jest znacznie bardziej wrażliwa na nacisk, niż możecie sobie wyobrazić, a dodatkowo posiada kilka stopni czułości.

To zabawne, bo Huawei zastosował podobną funkcję, która w rzeczywistości miała być jednym z głównych atutów smartfona Huawei Mate S Force.

źródło: iDownloadBlog – Using the iPhone 6s 3D Touch display to weigh items