Apple Music na Androida już wkrótce

Apple zapowiedziało wydanie aplikacji mobilnej Apple Music na Androida tej jesieni, a w sieci pojawiły się już pierwsze screeny z aplikacji.

Apple Music na Androida

Podczas premiery usługi Apple Music w czerwcu tego roku, firma z Cupertino zapowiedziała, że użytkownicy smartfonów z Androidem również będa mogli subskrybować nowy serwis muzyczny i słuchać ulubionych utworów przez specjalną aplikację mobilną.

Aplikacja Apple Music na Androida ma pojawić się w sklepie Google Play już tej jesieni, czyli prawie już, ale w sieci pojawiają się już pierwsze screeny aplikacji i informacje, że niektórzy użytkownicy już testują prywatną wersję beta Apple Music na Androida. Testy miałaby organizowac zewnętrzna firma wynajęta przez Apple’a.

To będzie druga aplikacja mobilna w historii, którą Apple wyda na system Android (pierwszą jest Move to iOS, która pozwala na szybką i łatwą migrację danych z systemu Android na iOS-a). Nie bez przyczyny. Jeśli chce konkurowac z takimi serwisami jak Spotify, Pandora czy Deezer musi umożliwić dostęp do swoich usług jak największej liczbie użytkowników mobilnych.

Zrzuty ekranu aplikacji Apple Music na Androida

Zrzut ekranu z aplikacji Apple Music na Androida Zrzut ekranu z aplikacji Apple Music na Androida

Jedną z głównych różnic między wersjami na iOS-a i Android jest to, że użytkownicy Androida nie będą mogli skorzystać aż z trzymiesięcznego okresu próbnego (z tego przywileju mogą natomiast skorzystać użytkownicy urządzeń Apple’a: iPhone, iPod, iPad, Mac, Apple TV). Użytkownicy Androida będa musieli zapłacić 9,99 $ za miesiąc korzystania z usługi lub 14,99 $ miesięcznie w ramach rodzinnej subskrypcji do 6 osób. Ceny więc są takie same, niezależnie od systemu operacyjnego.

Jedna subskrypcja Apple Music na wszystkie urządzenia.

Dzięki jednej subskrypcji, możesz słuchać ulubionych wykonawców i ich piosenek z biblioteki iTunes na wszystkich urządzeniach – masz nieograniczony dostęp do Apple Music na urządzeniach iPhone, iPad, iPod touch oraz komputerach Mac i PC. Zgodnie z zapowiedzią jesienią Apple Music pojawi się w Apple TV oraz na smartfonach z systemem Android.

źródło: PhoneArena – Apple Music’s Android app expected to launch soon (UPDATE: Screenshots leak)