10 najbardziej zasobożernych aplikacji mobilnych

Zastanawiałeś, się które aplikacje mobilne najbardziej zużywają baterię, dane internetowe, pamięć i pracę procesora? Sprawdź, które aplikacje na Androida są najbardziej pazerne.

TOP 10 aplikacji mobilnych na Adnroida zużywających zasoby (autostart)

Aplikacje randkowe, czatowanie i pogoda – czy to są najbardziej pazerne aplikacje na smartfona? Firma AVG opublikowała raport Android™ App Performance Report (Q1 2015), w którym prezentuje dziesięć popularnych aplikacji mobilnych, które zużywają najwięcej baterii smartfona, pracy podzespołów i wykorzystania danych.

Dane w raporcie obejmują dane z trzech miesięcy, od stycznia do marca 2015 roku. Firma AVG odnotowała gwałtowny wzrost popularności aplikacji randkowych i czatów na smartfony, które najbardziej pochłaniają energie akumulatorów oraz generują największy transfer danych internetowych. Ponadto, aż 3 aplikacje pogodowe po raz pierwszy pojawiły się w pierwszej dziesiątce zasobożernych aplikacji mobilnych.

TOP 10 aplikacji mobilnych na Adnroida zużywających zasoby (uruchamiane przez użytkownika)

Najważniejsze wnioski z raportu

  • Kasyna i gry hazardowe na mobile’u: w pierwszym kwartale 2015 roku, użytkownicy Androida bardzo dużo czasu poświęcili na gry karciane oraz kasyna mobilne, a znacznie mniej na gry strategiczne, puzzle i familijne.
  • Aplikacje randkowe są coraz bardziej popularne.
  • Czaty i komunikatory mobilne to nadal najbardziej pazerne aplikacje. Od social mediów, po komunikatory tekstowe i wideo, takie jak Facebook, BBM, Facebook Messenger i WeChat.
Najbardziej zasobożerne aplikacje na Androida (uruchamiające się przy starcie systemu)
Najbardziej zasobożerne aplikacje na Androida (uruchamiające się przy starcie systemu)
autouruchamianeuruchamiane przez użytkownika
FacebookSpotify
BBMAmazon Kindle
8 Ball PoolLINE: Free Calls &Messages
InstagramSamsung WatchON (Video)
MessengerSnapchat
WeChatNetflix
Facebook PagesSoundCloud – Music&Audio
ooVoo Video Call Text&VoiceClean Master (Speed Booster)
Kakao Talk: Free Calls&TextTumblr
VinePicsArt Photo Studio
Najbardziej zasobożerne aplikacje na Androida (uruchamiane przez użytkownika)
Najbardziej zasobożerne aplikacje na Androida (uruchamiane przez użytkownika)
  • Cisi wyjadacze zasobów: aplikacja mobilna Facebooka jest liderem wśród aplikacji, które wykorzystują najwięcej zasobów smartfona, ale największym zaskoczeniem jest gra 2D pt. 8 Balls Pool, która dziwnym trafem samam uruchamia się w tle i wykorzystuje dane smartfona…
  • Uruchomione aplikacje, które sieją spustoszenie w pamięci i danych: chociaż użytkownicy mogą wybrać, które aplikacje mają zostać uruchomione i działać w tle, to mogą być nieświadomi, że niektóre aplikacje zużywają dane, nawet gdy ich nie używamy. Na przykład, Spotify pozwala na przechowywanie lokalnie w pamięci smartfona 3333 utworów, które zajmują pamięć, ale jeśli nie pobieramy ich przez Wi-Fi mogą zjeśc cały transfer komórkowy. Wiele innych aplikacji z tej kategorii pobiera dużo ciężkich treści i przechowuje w pamięci, dlatego należy używać ich z ostrożnością.

Wiele osób korzysta z aplikacji pogodowych, które uruchamia tylko na chwilę, ale nie zdaje sobie sprawy, że aplikacja może systematycznie pobierac dane w tle. Wiele aplikacji niepostrzeżenie strasznie powoduje duże zużycie baterii, zajmowanie pamięci wewnętrznej albo pobieranie danych bez wiedzy użytkownika. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego wydajność Twojego smartfona z Androidem znacznie spadła, to tego typu aplikacje mogą być tego powodem.

Firma AVG przeanalizowała dane ponad miliona użytkowników na świecie, którzy korzystają z aplikacji mobilnych działających pod Androidem. W poniższym raporcie wydajności ujawniono, które appki wpływają na trzy kluczowe parametry smartfonów: zużycie baterii, zużycie pamięci oraz użycie danych komórkowych.

Wersja PDF raportu Android™ App Performance Report (Q1 2015)

źródło: informacja prasowa AVG Now – AVG Android App Performance Report Q1 2015