Project Flux – „tajny” samochód Google

Poufny Project Flux Google’a to samochód, który zabierze Cię do przyszłości? – z przymróżeniem oka.

Project Flux - tajny samochód Google'a

Zapomnij o samodzielnym prowadzeniu samochodu, samochód Google zawiezie Cie do sklepu podczas gdy będziesz oglądał swój ulubiony film na tablecie :) Wiemy troche więcej na temat prototypu samojeżdżącego samochodu Google’a, który zawiezie Was do przysżłości i śpieszymy się z Wami podzielić tymi „nowinkami”.

Jak podaje The Verge wyciekł poufny dokument z planami dotyczacymi nowego samojeżdżacego samochodu Google’a, który kryje sie pod kryptonimem Project Flux. Dokument ten nie wyciekł „przypadkowo”, bo nic się tak nie rozchodzi jak dokumenty z dopiskiem „Confidential”.

Jeśli śledziłeś dziś media społecznościowe, to zapewne wiesz, że Marty McFly z „Powrotu do Przyszłości” właśnie dzisiaj odbył podróż do 21 października 2015 roku :) Wiele firm wykorzystuje ten element fabuły filmu do różnych tricków marketingowych i promocji – ale żadna nie przebije Google’a!

Zobac ztakże: 12 gadżetów z 2015 roku w „Powrocie do przyszłości”

W pliku PDF CONFIDENTIAL – don’t share outside of Google, możemy znaleźć kilka informacji na temat samojeżdzącego samochodu Google’a. Plik project_flux.pdf oczywiście umieszczony jest na serwerach Google’a i można go cały czas pobrać.

Project Flux - tajny samochód Google'a - prototyp

W szalenie szczegółowy sposób opisane są w nim plany dotyczące pojazdu oraz wykorzystanej technologii chronocompression i węzła energetycznego, który osiągnie 1,21 gigawatów przy prędkości 88 m/h. Olalala :)

Project Flux - technologia

Dalej czytamy:

Wstępne testy zegarów sterujących pozwalają na podróż do 3306 roku. Podróż samochodem (red. Project Flux) może mieć poważne konsekwencje dla przyszłych pokoleń, włacznie ze zmianą historii.

Google pisze, że posiad 7 prototypowych pojazdów, dzięki którym będzie można wykonać 88 testowych lotów publicznych w połowie 2016 roku.

Oczywiście wszystko jest żartem ze strony Google’a, ale w każdym żarcie jest ziarno prawdy… Czy w połowie 2016 roku będa już jeździły samojeżdżące samochody Google???

źródło: The Verge – Google 'leaks’ plans for a time-traveling car on Back to the Future Day, Cult of Mac – Google’s ‘confidential’ car will take you back to the future