HTC One A9 jest trochę jak iPhone

Firma HTC oficjalnie zaprezentowała dzisiaj nowy smartfon HTC One A9 – sprawdź specyfikację nowego flagowca HTC.

HTC One A9 - logo

Po miesiącach plotek i spekulacji, HTC One A9 został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany. Smartfon, który swoim wyglądem przypomina iPhone’a jest znacznie cieńszy i bardziej płaski niż jego poprzednicy, dodatkowo wyposażony został w szereg imponujących funkcji i komponentów sprzetowych.

HTC One A9 posiada solidną metalową konstrukcję wykonaną podobnie jak iPhone w unibody. Urządzenie mierzy zaledwie 7mm grubości alekko zaokrąglone krawędzie i narożniki sprawiają, że trzyma się go dobrze w dłoni. Jak większość telefonów wykonanych z metalu posiada z tyłu dwie równoległe linie antenowe (na dole i na górze). Tylny aparat z lampą błyskową LED (13 MP) został umieszczony na śródku przy górnej krawędzi.

Smartfon HTC One A9 posiada 5-calowy wyświetlacz AMOLED Full HD pokrytym szkłem Gorilla Glass 4, które HTC roszczenia daje mu wielką odkryty widoczność. Przednia kamera posiada czujnik UltraPixel pozwalający uchwycić 300% więcej światła niż inne tradycyjne aparaty. Telefon dostępny jest w trzech metalicznych kolorach.

HTC One A9 - czarny model

Całość działa pod ośmiordzeniowym 64-bitowym procesorem Snapdragon 617 z wbudowanym X8 LTE. Wewnątrz znajduje się 2 GB pamięci RAM, a telefon jest sprzedawany jest w dwóch wariantach pojemnościowych: 16 GB lub 32 GB pamięci wewnętrznej, które można rozszerzyć do 2 TB przy użyciu karty MicroSD.

Dla audiofilów HTC One A9 przygotowało wbudowany głośnik DAC o 24-bitowej jakości 192 KHz audio oraz potężny wzmacniacz słuchawkowy, który ma być dwa razy lepszy niż w innych smartfonach.

Bateria HTC One A9 ma pojemnośc zaledwie 2150 mAH – ale to wszystko kosztem małej grubości urządzenia. Najnowszy flagowiec HTC działa od razu pod Androidem 6.0 Marshmallow. Jest to pierwszy smartfon po Nexusach, który otrzymał najnowszego Androida, a HTC zapewnia, że ściśle współpracuje z firmą Google, aby dostarczać jak najszybciej wychodzace aktualizacje w przyszłości.

Kliknij poniższy obrazek, aby powiekszyć specyfikację HTC One A9

Specyfikacja HTC One A9

HTC One A9 będzie sprzedawany od przyszłego miesiąca w wiekszości krajów Europy, w Azji i USA. Już dzisiaj można zamówic wybrany model w przedsprzedaży w amerykańskim sklepie internetowym HTC. Cena flagowca zaczyna się od 399 dolarów.

Każdy, kto zakupi smartfona otrzyma 6 miesięcy bezpłatnego dostępu do serwisu Google Play Muzyka.

źródło: HTC, 9TO5Google