Posiadacze LG G4 w Polsce dostaną pierwsi Androida 6.0

Użytkownicy smartfonów LG w Polsce jako pierwsi na świecie otrzymają aktualizację systemu Android 6.0 Marshmallow już od przyszłego tygodnia!

Aktualizacja smartfonów LG G4 do Androida 6.0 MArshmallow w Polsce

To bardzo miło, że firma LG po raz kolejny wyróżniła polskich posiadaczy ich smartfonów. Użytkownicy smartfonów LG G4 jako pierwsi na świecie będą mogli zaktualizować system operacyjny do wersji Android 6.0 Marshmallow. Aktualizacja zacznie pojawiać się w smartfonach polskich konsumentów już od przyszłego tygodnia w trybie OTA (over-the-air), po 19 października. Następnie, najnowszy system operacyjny trafi do użytkowników w innych krajach Europy, Azji oraz obu Ameryk.

Android 6.0 Marshmallow został wyposażony w szereg funkcjonalności stworzonych z myślą o rozszerzeniu doświadczeń użytkownika w pracy ze smartfonem, takich jak:

  • uproszczona została kontrola nad nadawaniem aplikacjom uprawnień i wyrażaniem zgody na dostęp do danych. Teraz użytkownik ma nad nimi większą kontrolę, gdyż może nimi zarządzać w dowolnej chwili, nie tylko podczas instalacji,
  • udoskonalona opcja wyciszania dźwięku oraz wibracji wraz z funkcją „Nie przeszkadzać”, pozwalająca na wyłączanie wszystkich dźwięków lub samych alarmów i powiadomień,
  • tryb Doze, który dzięki usypianiu aplikacji działających w tle (gdy smartfon nie jest używany), pozwala na wyraźne wydłużenie czasu pracy baterii.

— Ścisła współpraca z Google pozwoliła nam wprowadzić aktualizację do Android 6.0 dla użytkowników LG G4 przed pozostałymi producentami – powiedział Chris Yie, wiceprezes oraz szef oddziału komunikacji marketingowej działu Mobile Communications firmy LG — Chociaż sama szybkość działania to nie wszystko, LG nieustannie dąży do tego, aby użytkownicy naszych urządzeń dostawali najnowsze rozwiązania jako pierwsi.

Sprawdź również:

Szczegółowe informacje na temat dostępności aktualizacji oraz objętych nią modeli smartfonów będą podawane w poszczególnych krajach w późniejszych terminach.

źródło: informacja prasowa LG