Pepsi P1 – tak ma nazywać się smartfon Pepsi

W sieci pojawia sie coraz więcej doniesień na temat nowego chińskiego smartfona Pepsi P1, który ma zostać oficjalnie zaprezentowany 20 października 2015 r.

pepsi p1 - smartfon pepsi cola

Kilka dni temu, pisaliśmy, że na chińskim serwisie Weibo zauważono zweryfikowane konto Pepsi Phone, co mogłoby sugerować, że smartfon producenta napojów PepsiCo jest w drodze. Najnowsze informacje, które pojawiły się dzisiaj w chińskich mediach sugerują, że urządzenie mobilne będzie nazywało się Pepsi P1, a jego premiera zaplanowana została na 20 października 2015 roku.

Poza nazwą i datą premiery ukazała się także rzekoma specyfikacja techniczna smartfona Pepsi P1. Według plotek smartfon Pepsi P1 będzie wyposażony w 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 1080×1920 FHD, ośmiordzeniowy układ scalony MediaTek MT6592 o taktowaniu 1,7 GHz oraz procesor graficzny ARM Mali-450 MP4 GPU. Smartfon ma posiadać także 2 GB pamięci RAM oraz 16 GB pamięci wewnętrznej na dane i aplikacje. Standardem już są bardzo dobre kamery – 13 MP z tyłu i 5 MP z przodu. Bateria o pojemności 3000 mAh ma utrzymywać smartfon przez długi czas na jednym ładowaniu. Fabrycznie zainstalowany został system Android 5.1 Lollipop.

Poniżej niewyraźna grafika przedstawiająca specyfikację Pepsi P1.

Pepsi P1 specyfikacja

Pepsi P1 ma kosztować około 205 dolarów (~760 zł). Oczywiście koncern PepsiCo nie stoi za stworzeniem tego smartfona, a jedynie użycza swojego brandu chińskiemu producentowi urządzeń mobilnych. Biorąc pod uwagę, że marka jest znana na całym świecie, to ruch ten może okazać się bardzo korzystny dla Pepsi.

źródło: PhoneArena – Rumored specs, pricing leak for the Pepsi P1 smartphone; handset to be unveiled October 20th? via MobiPicker – Pepsi P1 Smartphone Leaked – Specs, Price, Release Date