Pepsi Phone – smartfon producenta napojów?

Według doniesień na oficjalnym koncie Weibo, producent napojów PepsiCo planuje wydac własnego smartfona o nazwie Pepsi Phone… Co na to Coca-Cola?

Pepsi Phone od PepsiCo

Co wspólnego mają ze sobą gazowane napoje bezalkoholowe i rynek smartfonów? Tak naprawde nie wiem, ale wyglada na to, że PepsiCo China – chiński oddział produkujący jedzenie, przekąski i napoje planuje uruchomić własny telefon o nazwie Pepsi Phone. Jednak zanim pobrniemy dalej należy zachowć dystans do tej wiadomości.

 

Zweryfikowane konto o nazwie Pepsi Phone został niedawno zauważone na Weibo, popularnej chińskiej stronie z mikroblogami. Konto jest wymienione w kategorii IT/Internet/produkty elektroniczne – telefony komórkowe, co może sugerować, że Pepsi rzeczywiście przygotowuje się do wydania własnego smartfona…

Pepsi oczywiście nie ma technologii ani odpowiedniego doświadczenia w projektowaniu i produkcji własnych telefonów. Jeśli PepsiCo nie wyprodukuje samodzielnie własnego smartfona, co jest najbardziej prawdopodobne, to obranduje jden z popularnych produktów chińskich producentów telefonów.

Screen z oficjalnego profilu pepsi Phone'a na Weibo

 

Co o tym sadzicie? Czy Pepsi rzeczywiście wyda własny telefon? A może doda gratis do sześciopaka puszek z napojem energy drika? Tak, smartfony są tak popularne, że nic mnie już nie zdziwi.

Chiński teaser Pepsi Phone

źródło: GforGames – Pepsi Getting Ready To Release Its Own Smartphone?