Chromecast 2.0 od Google’a za 35 dolarów

Nowy Google Chromecast 2.0 dużo szybszy, w trzech nowych kolorach i w tej samej cenie. Dodatkowo Chromecast Audio dla głośników.

Google Chromecast 2.0

Google zaprezentowało dzisiaj kolejną generację swojego urządzenia do streamingu wideo Chromecast 2.0. Tak jak się wcześniej spodziewano, urządzenia ma okrągły kształt z wytłoczonym logo Chrome’a. Chromecast dostępny jest w trzech kolorach: żółtym, czarnym i czerwonym.

Chromecast 2.0

Według zapewnień Google’a dzięki nowemu systemowi, urządzenie pozwala na strumieniowe przesyłanie wideo w wyższej rozdzielczości, znacznie szybciej i z mniejszym buforowaniem. Nowa funkcja „Fast Play” pozwala na szybsze niż w poprzednim modelu nawiązanie połączenia z telewizorem. Ponadto, gigant z Mountain View zaprojektował nową aplikację mobilną Chromecast (zarówno dna Androida jak i iOS-a).

Nowy Chromecast posiada zintegrowany kabel HDMI, który ułatwia podłączenie do portu HDMI.

Urządzenie dostępne jest w sprzedaży już od dzisiaj w 17 krajach w cenie 35 dolarów, czyli takiej samej jak Chromecast pierwszej generacji. Przy okazji, firma potwierdziła, że w Chromecaście będzie można odtwarzać Spotify na ekranie telewizora, a także będzie możliwość korzystania z aplikacji Google’a takich jak Zdjęcia a także Showtime, NBA, MLS oraz BBC iPlayer Radio.

Oficjalna strona Chromecasta 2. generacji.

Chromecast Audio

Chromecast Audio

Chromecast Audio, to urządzenie dzięki któremu zamienisz dowolny domowy głośnik w bezprzewodowy. Ciekawe jest to, że połączenie z głośnikiem (przez Chromecast Audio) będzie nawiązywane przez sieć Wi-Fi, a nie tak jak większość tego typu urządzeń przez Bluetootha. Podłączony głośnik, będzie widoczny w dostępnych urządzeniach w aplikacji mobilnej Chromecast – tak jak w przypadku podłaczanego telewizora. Urządzenie zasilane jest przez kabel mikro USB i posiada złącze 3,5 mm.

Chromecast Audio będzie działał z wiekszością złączy od minijacka po RCA. ma być kompatybilny z różnego rodzaju złączami, jak RCA czy minijack. Cena jest taka sama jak podstawowego modelu czyli 35$ (ok. 130 zł).

Więcej o Google Chromecast przeczyatsz na oficjalnych stronach urządzenia.

źródło: Google Chromecast