Nowy iPhone 6s i 6s Plus w polskim Apple Storze

Apple oficjalnie potwierdziło, że nowy iPhone 6s i iPhone 6s Plus trafią do sprzedaży w Polsce w piątek 9 października 2015 r.

iPhone 6s i iPhone 6s Plus w polskim sklepie Apple Store od 9 października

Firma Apple podała dzisiaj w komunikacie prasowym, że nowe telefony iPhone 6s i iPhone 6s Plus będą dostępne w sprzedaży w dodatkowych 40 krajach (w tym w Polsce) już od piątku 9 października 2015 roku.

Niestety nie znamy jeszcze oficjalnych cen, ale można domniemać, że będa zbliżone do cen zeszłorocznych modeli iPhone’ów 6 i 6 Plus. Jak tylko ceny pojawią się w sklepie lub aplikacji Apple Store od razu Was o tym poinformujemy.

W sumie nowe iPhone’y bedą sprzedawane do końca roku w ponad 130 krajach. Warto zauważyć, że zeszłoroczny sukces sprzedaży w Chinach wpłynął na udostepnienie iPhone’ów w tym kraju w dniu premiery. iPhone 6s i iPhone 6s Plus będą dostępne w 40 nowych krajach już za niespełna 2 tygodnie. Szczęśliwe kraje to: Andora, Austria, Belgia, Bośnia, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Grecja, Grenlandia, Węgry, Islandia, Irlandia , Wyspa Man, Włochy, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Malediwy, Meksyk, Monako, Holandia, Norwegai, Polska, Portugalia, Rumunia, Rosja, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Szwecja, Szwajcaria i Tajwan.

Od 10 października iPhone’y pojawią się w Bahrajnie, Jordanii, Kuwejcie, Katarze, Arabii Saudyjskej i Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Telefony będą również dostępne w Indiach, Malezji i Turcji od piątku 16 października. Sprzedaż na kolejne rynki będzie się rozszerzała sukcesywnie do końca roku.

Dyrektor generalny Apple’a, Tim Cook powiedział także, że „Sprzedaż iPhone’a 6s i 6s Plus jest fenomenalnie dobra, najlepsza w historii wcześniejszych pierwszych weekendów”.

Apple sprzedało w poprzedni weekend aż 13 milionów sztuk nowych iPhone’ów 6s i 6s Plus, pobijając zeszłoroczny rekord sprzedaży ponad 10 mln sztuk.

iPhone 6s i iPhone 6s Plus (białe)

Wyniki sprzedaży z 26 września zostaną uwzględnione w  4. kwartale fiskalnym Apple’a. Sprzedaż od 27 września będzie wliczona do wyników za pierwszy kwartał fiskalny 2016 roku.

źródło: Apple Press Info – Apple Announces Record iPhone 6s & iPhone 6s Plus Sales