Nowy iPhone 6s dwa razy szybszy od konkurencji

Pierwsze testy pokazują, że iPhone 6s jest prawie dwa razy szybciej niż konkurencyjne, dostępne smartfony na rynku.

Według opublikowanych benchmarków szybkości, iPhone 6s jest tak szybki, że przeskoczył nie tylko zeszłorocznego iPhone’a 6 i iPada Air 2, ale wszytskie dostępne na rynku urzadzenia z systemem Android.

Inżynierom Apple’a udało się stworzyć technologię, która jest niezwykle wydajna, a przy tym zużywa mniej energii. Wszystko to dzięki procesorowi A9, który pokonuje konkurencje w testach szybkości.

testy szybkości zapisu SSD (iPhone 6s Plus)

Jeden wielki powód, dlaczego iPhone 6s jest tak szybki, to sposób w jaki obsługuje zapis danych na dysku SSD. iPhone 6s wykorzystuje kontroler pamięci SSD, który jest zbliżony do tego, który został użyty w MacBooku. Ogólnie rzecz biorąc, wyniki NAND są imponujące. Apple tak zintegrowało rozwiązanie pamięci masowej, jak w żadnym innym urządzeniu mobilnym.

Według niektórych wskaźników jest prawie na czele, zaraz za Surface Pro 3 w teście Kraken.1.1 otwierania Chrome/Safari/IE:

testy szybkości internetowych przeglądarek mobilnych (iPhone 6s Plus)

 

Żywotność baterii (korzystanie z Wi-Fi), w przypadku iPhone’a 6s trochę spadła w porównaniu z iPhone’em 6.

iPhone 6s - żywotnośc baterii pod Wi-Fi

Ulepszenia GPU są możliwe dzięki nowej technologii procesu 14mm z TSMC. Rozwiązanie pozwala na mniejsze zużycie energii i większą wydajność. Więcej wyników testów znajdziesz w artykule iPhone 6s and iPhone 6s Plus Preliminary Results na AnandTech.