Google Event odbędzie się 29 września

Google wysyłało zaproszenia na wydarzenie, podczas którego zobaczymy dwa nowe smartfony: Nexus 5X oraz Nexus 6P.

Zaproszenie na Google Event 29 września 2015 roku

Już za półtora tygodnia we wtorek, 29 września 2015 roku w San Francisco odbędzie się konferencja Google’a, podczas której zostaną najprawdopodobniej zaprezentowane długo oczekiwane Nexusy (Nexii?).

Drzwi zostaną otworzone o godzinie 8 czasu lokalnego, a prezentacja rozpocznei się o godzinie 9.00 (czyli ok. 17.00 czssu polskiego).

Podczas prezentacji Google ma zaprezentować dwa nowe smartfony Nexus. Jak już wcześniej wspominaliśmy, jeden z nich o wymiarach ekranu 5,2 cala ma być wyprodukowany przez LG, a drugi, większy model o przekątnej 5,7 cala przez Huawei. Według najnowszych doniesień będą nazywaly się odpowiednio: Nexus 5X oraz Nexus 6P.  Mimo różnych rozmiarów i specyfikacji technicznych, oba modele będą najprawdopodobniej wyposażone w złącza USB typu C i czujniki linii papilarnych. Co więcej, będą to pierwsze telefony na rynku, które będą działały pod najnowszym mobilnym systemem operacym Google’a Android 6.0.

Jak donosi serwis 9TO5Google,  firma pracuje również nad nową generacją urządzenia Chromecast z funkcją szybkiego odtwarzania i systemem Chromecast audio o nazwie kodowej „Hendrix”. Chromecasta będzie można podłączyć do dowolnego urządzenia audio z 3,5 mm wejściem MiniJack, aby strumieniować muzykę.

Mimo, ze można spekulować na temat specyfikacji i nowych funkcji przyszłych smartfonów wydawanych pod banderą Google’a, to daruję sobie i poczekam aże będziemy znali oficjalne parametry urządzeń. To już za 1,5 tygodnia!

źródło: cnet – Google sets September 29 event, teasing „new treats”